Apple Maps do të ofrojë informacion të detajuar të parkimit falë Parkopedia

harta parkopedia-mollë

Apple po punon shumë në kohët e fundit për ta bërë aplikacionin e saj Maps gjithnjë e më të rëndësishme, diçka që ne e shohim të pasqyruar në ndryshimet e fundit të bëra në iOS 10, ku përmirësimet janë të dukshme që nga momenti i parë kur hyjmë në aplikim. Numri i njerëzve që përdorin aplikacionin vendas Maps në ditën e tyre të përditshme po rritet dhe Apple dëshiron që kjo shifër të vazhdojë të rritet me shtesa si kjo që ju themi sot, të cilat padyshim përfaqësojnë një nxitje të mirë për ta zgjedhur atë.

Parkopedia është një nga aplikacionet më me reputacion kur kërkoni për parkime makinash dhe zona parkimi në qytete, që ka rreth 40 milion hapësira parkimi të regjistruara në gjithsej 75 vende. Sot ata njoftuan se kanë një marrëveshje me Apple për të filluar përfshirjen e informacionit nga baza e të dhënave në lidhje me këto zona parkimi në aplikacionin Maps të kompanisë, i cili do të na ofrojë një pamje më të detajuar të zonave më të mira për të parkuar automjetin tonë. Përkundër faktit që deri më tani kishte tashmë disa shenja brenda aplikacionit që tregonin zona të caktuara parkimi, ky hap përfaqëson një nivel të ri për përdoruesit, duke thjeshtuar detyrën e lodhshme për të kërkuar vendin më të mirë për të parkuar.

Megjithëse ajo që shohim në aplikacionin Maps nuk do të jetë gjithçka, që nga ajo kohë ne do të jemi në gjendje të qasemi në detaje dhe karakteristika specifike përmes platformave të Parkopedia-s, sipas tyre:

Përdoruesit e Apple Maps do të jenë në gjendje të shohin informacionin kryesor në lidhje me parkingjet dhe sheshet në të gjithë botën. Përveç kësaj, ata do të kenë mundësinë e hyrjes direkt në uebfaqen e Parkopedia ose në aplikacionin iOS për të parë informacione më të hollësishme siç janë çmimi, vlerësimet e përdoruesve, ofertat speciale dhe disponueshmëria në kohë reale. Do të jetë gjithashtu e mundur të bëni rezerva.

Përgjigja e përdoruesve ndaj kësaj nisme mbetet për t'u parë, por, siç thamë në fillim, kjo është një justifikim shumë i mirë për të filluar përdorimin e Apple Maps rregullisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.