Google Maps ka filluar të zgjerojë detajet e qyteteve në nivelin e rrugës

Nuk e di nëse do ta mbani mend por Google Maps ishte aplikacioni i paracaktuar i Hartave në iPhone-t e parë. Një menaxher hartash që ishte përfshirë në ekosistemin iOS për shkak të sa mirë ishte bërë. Me kalimin e viteve Apple vendosi të zhvendosë veten në Google dhe krijoi Apple Maps, konkurrenti kryesor i Google Maps. Cila është më e mirë? Isshtë çështje shijeje, por e vërteta është që Google ka një sasi shumë më të lartë informacioni se Apple. Me kalimin e kohës Google ka shtuar edhe më shumë informacion dhe ai sapo e ka shtuar atë në disa qytete. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë gjithçka të re në lidhje me Google Maps dhe në cilat qytete mund ta shijoni atë.

Ky azhurnim është pjesë e rinovimit të hartave Google që ata njoftuan tashmë gushtin e kaluar. Tani ato na lejojnë të kemi më shumë informacion në nivel rruge në qytete të tilla si Londra (në qendër), Tokio, San Francisco dhe New York. Niveli i detajeve rritet deri në pikën që madje rrugët janë azhurnuar në nivelin hartografikMe fjalë të tjera, shkalla e tyre korrespondon me realitetin, gjerësia dhe format janë si në të njëjtat qytete. Detaji madje mund të jetë që kalimet e këmbësorëve, medianet dhe ishujt këmbësorë mund të shënohen. Informacion shumë i dobishëm kur planifikoni një itinerar nga një pajisje mobile përmes Google Maps.

L zonat e bimëve gjithashtu do t'i nënshtrohen një rinovimi në mënyrë që të dimë në një pamje të hartës gjendjen e vendeve ku duam të lëvizim, domethënë do të na tregohet gjerësia e saktë e një plazhi për shembull. Kjo është pjesë e hapit tjetër në hartëzimin dixhital, ne kemi harta mjaft të besueshme të botës dhe tani ajo që dëshirojnë kompanitë është t'i modifikojë për t'i bërë ato më realiste. Dhe ti, A përdorni harta google? A preferoni Hartat Apple?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   PJ dijo

    Çfarë pyetje ... përgjigjet vetë.