HBO do të zbarkojë në Spanjë me Vodafone

HBO

Kur kishim spekuluar për shumë muaj në lidhje me arsyen kryesore pse Netflix ende nuk kishte mbërritur në Spanjë, në fillim të vitit të kaluar doli lajmi për mbërritjen e tij, lajm që u konfirmua disa muaj para zbarkimit zyrtar të tij në tetor të vitit e kaluara Platforma Netflix na ofron një numër të madh të serive televizive dhe megjithëse katalogu i filmave nuk është i vogël, momente kryesore me dokumentarë dhe seriale televizive.

Pas njoftimit, shumë ishin përdoruesit që festuan ardhjen e Netflix në vend. Por disa muaj pas zbarkimit zyrtar në Spanjë, prodhuesi tjetër i madh amerikan, HBO njoftoi se synonte gjithashtu të mbërrinte në Spanjë gjatë gjithë këtij viti. Vodafone sapo ka njoftuar zyrtarisht mbërritjen e HBO në Spanjë, megjithëse nuk ka qenë në gjendje të specifikojë datën e saktë në të cilën do të fillojë të jetë në dispozicion.

Nëse jeni ndjekës të serialit Game of Thrones, me siguri e dini që ky serial është prodhuar nga HBO. Por Nuk është seria e vetme e suksesshme e kësaj kompanie prodhimi. Seriale të tjera që kanë fituar një vend në mesin e serive cilësore dhe që po prodhohen nga kjo kompani prodhimi janë True Detective, Silicon Valley, Veep, Bessie, Olive Kitteridge ...

Siç është aktualisht rasti me Netflix, Movistar TV ka të drejtat e transmetimit të shumë prej këtyre serialeve, Të drejtat që derisa të skadojnë nuk lejojnë që kompania origjinale e prodhimit të transmetojë të gjitha stinët nga platforma e saj. Problemi me të cilin përballet Movistar TV është përmbajtja që aktualisht ofron, pasi që në rast të mbarimit të të drejtave të misionit, si Netflix ashtu edhe HBO nuk planifikojnë të rinovojnë ato të drejta transmetimi, gjë që do të zvogëlojë shumë katalogun e këtij shërbimi Movistar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Fernando dijo

    Për të mos përmendur që me fibra Netflix, 1080 po bën shumë keq për mua dhe nuk kontraktoj UHD sepse ende nuk kam një TV të pajtueshëm, por ditën që ta blej do të duhet të them lamtumirë Movistar dhe fibra e tij, gjë që nuk ia vlen për Netflix