Hej Siri, tani je (shumë) i zgjuar

Siri

Apple Intelligence do të revolucionarizojë të gjithë ekosistemin e Apple, por mbi të gjitha Siri-n tonë të dashur, e cila tani do të jetë më e natyrshme, më e rëndësishme dhe mbi të gjitha më personale.

Ne fillojmë nga një ndërfaqe e re për Siri, shumë më pak invazive dhe që tregon ngjyrat e tij tipike përgjatë kornizës së ekranit (plotësisht). Kur Siri përgjigjet, një "valë" ngjyrash lëviz drejt qendrës. Mirupafshim ndërfaqes në fund të ekranit.

Tani Siri është shumë më i zgjuar dhe na lejon të bëjmë veprime shumë më të thjeshta, siç është krijimi i një ngjarjeje të re. Por Ne gjithashtu mund t'i shkruajmë Siri-t vetëm duke trokitur dy herë në shiritin e poshtëm të iOS. 

Siri do të përfshijë veçori të reja gjatë gjithë vitit dhe madje Ju mund të përdorni informacionin në ekran drejtpërdrejt për të kërkuar veprime. Për shembull, nëse na dërgoni një adresë, ne mund t'ju kërkojmë të na çoni në këtë adresë dhe do ta dini se cilës i referoheni. Një çmenduri e vërtetë.

Apple prezanton gjithashtu API-në e qëllimeve të aplikacionit për të integruar inteligjencën e Siri-t në aplikacionet e palëve të treta dhe për t'i bërë ato edhe më të zgjuara dhe më të zgjuara. Por jo vetëm kaq, me kontekstin tonë personal, domethënë atë që kemi në iPhone (aplikacionin e emailit, shënimet, etj.), Siri mund të "rishikojë" gjithçka pa cenuar privatësinë tonë dhe të na japë informacion për çdo gjë nëse kërkojmë informacion. .

Hej Siri, tani dukesh shumë, shumë mirë.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.