"Hey Sonos", prodhuesi i altoparlantëve po përgatitet të lançojë asistentin e tij

Ne kemi folur shumë herë për Sonos, prodhuesi i famshëm i altoparlantëve të lidhur që ka një Trajektorja e ngjashme me mollën. Dua të them që dizajni dhe cilësia e Sonos kanë pasur gjithmonë një reputacion të ngjashëm me atë të produkteve të djemve nga Cupertino, ngjashmëria është aq e madhe sa Sonos dëshiron të shkojë më tej me produktet e tij të radhës: hapni asistentin tuaj zanor, një asistent si Siri. Vazhdoni të lexoni pasi ne ju japim të gjitha detajet e këtij lansimi të mundshëm.

Siç themi ne, Sonos dëshiron që ne të harrojmë përdorimin e Alexa ose Google Assistant, të gjitha në mënyrë që të përdorim asistentin e ri zanor Sonos, një asistent që mund ta thërrasim (sipas rrjedhjeve) duke përmendur frazën «hej sono«. Çfarë do të marrim? pastaj kontrolloni muzikën e platformave që kemi konfiguruar në Sono-t tanë, Dhe nuk mund të harrojmë se Sonos janë gjithashtu altoparlantë të lidhur dhe se ne mund të konfigurojmë shërbimin tonë të preferuar të muzikës në transmetim direkt në altoparlantë. Lajmi ka rrjedhur në Prag dhe siç thonë ata qershorin e ardhshëm për përdoruesit e Sonos në Shtetet e Bashkuara, më vonë do të lëshohet në më shumë vende.

Me asistentin e ri zanor Sonos mund të kontrollojmë shërbime si p.sh Apple Music, Amazon Music, Pandora, Deezer dhe Sonos Radio, më vonë do të shtrihet në shërbime të tilla si Spotify dhe YouTube Music. Dhe më e rëndësishmja, thonë ata ata nuk do të regjistrojnë komandat zanore që ne dërgojmë, domethënë do të vënë bast për privatësinë dhe përpunimi i zërit do të bëhet në vetë pajisjen. Lajm i mrekullueshëm që do të përmirësojë performancën e Sono-ve tanë për t'i bërë ata një bast më të mirë kur bëhet fjalë për altoparlantët e lidhur. Dhe ti, Jeni përdorues të Sonos? A do të përdornit një asistent zanor Sonos?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.