Hero Sportiv, Lojërat Olimpike me një dhunti retro

sport-hero

Lojërat video për iOS të përqendruara në temën e Lojërave Olimpike janë përhapur shumë. Ju duhet të shfrytëzoni sa më shumë medias atë që është një nga ngjarjet më të rëndësishme sportive. Në këtë rast, ne gjejmë diçka që bie në sy pak nga kaq shumë plehra, për të cilat flasim Sports Hero, një lojë gjithashtu me një temë olimpike por me një ajër retro falë karaktereve të tij pixelated dhe stilit të lojës Arcade që mund të gjenim në konzollat ​​e zakonshme nga vitet tetëdhjetë e nëntëdhjetë si SNES dhe SEGA Megadrive.

Siç e kemi thënë tashmë, ai ka efekte grafike të bazuara plotësisht në stilin retro. Për më tepër, kjo do të na lejojë të luajmë me më shumë miq në një pajisje të vetme falë «PLAYER VS. LOJTAR ». Sidoqoftë, ajo do të ketë gjithashtu mënyrën e saj të vogël të fushatës, ju mund të bëheni pjesë e historisë dhe të rrisni nivelin tuaj për të zhbllokuar disiplina të reja dhe të keni një kohë të shkëlqyeshme duke garuar në Sport Hero.

Modalitetet në dispozicion të lojës janë si më poshtë:

 • 100m të qetë
 • Ngritje peshe
 • Hedhja e shtizës
 • 50 metra not
 • 110 milion pengesa
 • Kërcim i gjatë

Kështu, ju mund ta çoni kombin tuaj në podium dhe të bëheni një yll i Lojërave Olimpike, ose të zhdukeni duke u përpjekur. Loja është falas, por ka një gabim, është vetëm në anglisht. Sidoqoftë, ai merr vetëm 54 MB dhe është i pajtueshëm me çdo pajisje iOS që përdor iOS 7 ose më të lartë. Nga ana tjetër, është gjithashtu një aplikacion universal, kështu që mund ta luajmë atë në cilindo nga pajisjet, pavarësisht nga madhësia. Ka blerje brenda aplikacionit, si pothuajse të gjitha lojërat falas sot dhe është plotësisht në përputhje me Game Center, për të sfiduar miqtë tuaj ose për të ndarë sukseset tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.