Perdet inteligjente IKEA marrin pajtueshmëri HomeKit

Blinds IKEA

Ne kemi biseduar gjatë për produktet në gamën IKEA TRADFRI, ato të krijuara për të na e bërë jetën më të lehtë falë pajtueshmërisë së tyre me sisteme të ndryshme si HomeKit ose Amazon Alexa. Sidoqoftë, një nga lansimet më interesante në muajt e fundit, perdet inteligjente të IKEA, nuk janë në përputhje me HomeKit të Apple, përkundër faktit që të dy kompanitë, Suedia dhe Amerika e Veriut, bashkëpunojnë ngushtë për t'u ofruar lehtësi klientëve të tyre. Tani diapazoni i blindëve dhe hijeve të zgjuar të IKEA merr një azhurnim që i bën ata HomeKit të pajtueshëm, A keni tashmë ndonjë nga këto? Ne ju tregojmë se si funksionojnë.

Siç e keni parë, kolegët nga Actualidad Gadget tashmë e testuan këtë blind kur ishte ende në përputhje me Alexa dhe Google Assistant. Lajm i mirë për përdoruesit që u përpoqën t'i blinin ato nga e para, ato më në fund janë në përputhje me HomeKit. Gjëja e parë që duhet të theksohet është se për të përfituar sa më shumë nga këto funksionalitete është rreptësisht e nevojshme të kesh urën e lidhjes IKEA (e cila zakonisht kushton rreth 20 €), pasi përndryshe nuk do të jeni në gjendje ta kontrolloni atë drejtpërdrejt, vetëm me kontrollet e tij RF të përfshira në pako. Avantazhi i tani që ka pajtueshmërinë HomeKit është pikërisht se ju mund ta integroni atë në automatizmat tuaja.

Gjëja e parë që do t'ju duhet është të azhurnoni të dy aplikacionin dhe urën e lidhjes me versionin e fundit dhe tani automatikisht do t'ju lejojë të lidhni këto perde me Apple HomeKit. Përvoja ime e përdorimit të këtyre perdeve të zgjuara nga IKEA është mjaft e mirë, Ato funksionojnë shkëlqyeshëm dhe e bëjnë jetën tuaj mjaft të lehtë, megjithatë, unë ende nuk e kam testuar integrimin me HomeKit kështu që në këto javë të ardhshme ne do ta provojmë atë më thellë për të parë se cili është rezultati që ata përfundimisht ofrojnë përfundimisht, a e shihni eshte interesante?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.