Hiqni vendndodhjen e fotove tuaja me NoLocation, falas për një kohë të kufizuar

By default, iPhone ynë regjistrimet në secilën fotografi dhe video që marrim, koordinatat GPS të vendndodhjes ku janë bërë. Kjo na lejon të kërkojmë sipas vendndodhjeve në një mënyrë shumë më të lehtë dhe që gjithashtu klasifikon automatikisht imazhet, kështu që nëse duam të shohim fotot e udhëtimit tonë në Madrid, thjesht duhet të shkojmë në hartën që aplikacioni na tregon Fotografitë, në Madrid dhe klikoni në pirgun e fotove që shfaqet.

Kjo është shumë mirë kur bëhet fjalë për klasifikimin e fotove, veçanërisht nëse kemi kompleks Willy Fog. Por jo gjithmonë që ndonjëherë, mund të mos jemi të interesuar të ndajmë vendndodhjen e saktë nga kemi marrë fotografinë. Arsyet që i lë zgjedhjes suaj dhe nëse e mendojmë, ato mund të jenë shumë ...

JoLokacioni

Aplikacioni për të cilin po flasim sot, NoLocation, është një aplikacion i thjeshtë për të cilin kujdeset automatikisht fshini të gjithë informacionin në lidhje me koordinatat GPS që regjistrohen në imazhet ose videot që bëjmë me iPhone-in tonë, në mënyrë që kur t'i ndajnë me palë të treta, ata të mos dinë se ku janë bërë.

Ndërsa është e vërtetë se ne mund të çaktivizojmë vendndodhjen e iPhone tonë Kur nuk duam të diskutojmë për vendndodhjen, por përveç që na dëmton kur bëhet fjalë për klasifikimin e imazheve, është një sherr që duhet të aktivizoni dhe çaktivizoni vendndodhjen e pajisjes tonë në çdo kapje ose video që bëjmë.

NoLocation ka një çmim të rregullt në App Store prej 4,49 euro, por për një kohë të kufizuar mund ta shkarkojmë plotësisht përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli. Mund të ndodhë që në kohën e botimit të këtij artikulli, shtojca që tregon aplikacionin dhe që lidhet me iTunes nuk ka azhurnuar çmimin. Për ta kontrolluar, thjesht duhet të klikoni mbi të për të hapur App Store dhe të kontrolloni nëse është akoma në shitje apo fatkeqësisht nuk keni arritur në kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.