Si të hiqni zërin nga video në iPhone

Hiq tingullin e videos

Ka shumë arsye pse ne mund të detyrohemi ose të kemi nevojë hiqni zërin nga video në iPhone përpara se ta ndani. Nëse doni të dini të gjitha mënyrat e mundshme për të hequr zërin nga një video nga iPhone juaj, ju ftoj të vazhdoni të lexoni.

Foto

Ndonjëherë, zgjidhja më e thjeshtë gjendet në vetë sistemin operativ. Dhe, në këtë rast, nuk është përjashtim, pasi nga aplikacioni Photos, ne mundemi hiqni tingullin nga çdo video që kemi në bibliotekë.

Problemi para nesh është se ndryshimet ndodhin në video, nuk krijohet një kopje e veçantë për të aplikuar ndryshimet.

Esto do të na detyrojë të kthejmë ndryshimin pasi e kemi shpërndarë videon pa zë, për aq kohë sa kemi nevojë ta mbajmë.

hiqni zërin nga video Nga aplikacioni Photos, duhet të veprojmë si më poshtë:

Hiqni tingullin e videos në iPhone

 • Para së gjithash, ne duhet zgjidhni videon të cilit duam t'i heqim zërin.
 • Tjetra, klikoni në butonin redaktoj.
 • Më pas, në krye të majtë, klikoni në ikonën e volumit.
 • Për të ruajtur ndryshimet, klikoni mbi Ok.

iMovie

iMovie

iMovie është redaktori i videos që Apple e vë në dispozicion automatikisht për të gjithë përdoruesit e iOS. krejtësisht falas. Me këtë aplikacion, ne mund të krijojmë të gjitha llojet e videove duke përdorur shabllonet e ndryshëm që ai na vë në dispozicion.

Mundemi gjithashtu i japim fre imagjinatës sonë dhe përdorni efektet, tranzicionet, këngët dhe të tjera të ndryshme që na vë në dispozicion.

Ashtu siç na lejon të shtojmë muzikë, na lejon gjithashtu ndryshoni volumin e videos, duke përfshirë opsionin për t'i hequr ato plotësisht.

Nëse nuk e kemi të instaluar aplikacionin, mundemi shkarkojeni nga lidhja e mëposhtme.

Këtu janë hapat për të hequr zërin nga një video në iPhone ose iPad me iMovie.

hiqni zërin nga videot e iPhone

 • Pasi të kemi hapur aplikacionin, kliko në Krijo projekt / film.
 • atëherë ne zgjedhim videon të cilit duam t'i heqim tingullin dhe klikojmë Krijo film.

hiqni zërin nga videot e iPhone

 • Atëherë klikoni në video për të hyrë në opsionet e redaktimit të ofruara nga iMovie.
 • Në hapin tjetër, klikoni në butonin Volume dhe ne rrëshqisim shiritin në të djathtë, për të ulur volumin deri në fund.
 • Në fund, ne klikojmë në butonin e bërë, i vendosur në pjesën e sipërme majtas të aplikacionit.

hiqni zërin nga videot e iPhone

 • Pasi të kemi krijuar filmin me videon pa zë, është koha ta ndajmë atë. Nga faqja e projekteve iMovie mundemi shpërndajeni drejtpërdrejt videon me aplikacionin e mesazheve që duam.
 • Nëse dëshirojmë ruajeni videon në kompjuterin tonë, kur klikojmë në butonin share, atëherë duhet të klikojmë në butonin Ruaj videon.

Nëse nuk përdorni iMovie për të modifikuar videot në pajisjen tuaj, mund ta përdorni çdo redaktues tjetër video që përdorni rregullisht.

Çdo redaktues video që respekton veten, përfshin mundësinë për të qenë në gjendje të heshtni plotësisht videot, të përmirësoni tingullin, të zëvendësoni pjesën audio me një tjetër...

WhatsApp

WhatsApp është platforma që përdoret zakonisht shpërndani video, video që, nëse nuk e kemi aplikacionin të konfiguruar siç duhet, mbushin hapësirën e ruajtjes së pajisjes sonë. Por është një temë tjetër.

Aplikacioni i mesazheve të Metës përfshiu pak më shumë se një vit më parë, një funksion të ri lidhur me videot që na lejon t'i mbyllim në heshtje përpara se t'i dërgojmë.

Nëse zakonisht ju përdorni këtë platformë për të ndarë video dhe ju dëshironi të hiqni tingullin, atëherë unë ju tregoj se si ta bëni atë.

hiqni videot zanore iphone whatsapp

 • Pasi të kemi hapur aplikacionin, shkojmë në chat ku duam të ndajmë videon pa zë.
 • Më pas do të shfaqet një pamje paraprake e videos. Në pjesën e sipërme të majtë, shfaqet ikona e volumit.
 • Duke klikuar mbi atë ikonë, audio do të hiqet nga zëri ndërsa madhësia përfundimtare e skedarit do të zvogëlohet.
 • Për të dërguar videon pa zë, klikoni në butonin Dërgoj.

Nëse objektivi ynë nuk është të ndajmë videon përmes WhatsApp, por duam të përdorim ndonjë aplikacion tjetër, mund të vazhdojmë të përdorim WhatsApp dhe përfitoni nga ky funksionalitet.

Për të përfituar nga ky funksionalitet WhatsApp, mund t'ia dërgoni videon çdo anëtari të familjes ose mikut tuaj duke hequr zërin siç e kam theksuar më lart.

Më pas, ne hyjmë në chat nga i cili e kemi ndarë, klikojmë në video dhe në menunë rënëse Klikoni mbi Ruaj videon.

Në këtë mënyrë do të kemi video pa zë në bibliotekë gati për t'u ndarë me aplikacione të tjera.

Heshtni videot

Hiq audion nga videot në iPhone

Siç e përshkruan emri i tij, aplikacioni Mute Videos na e lejon këtë hiqni tingullin nga çdo video që kemi ruajtur në bibliotekën e pajisjes sonë.

Por, përveç kësaj, dhe ndryshe nga të gjitha aplikacionet që kam treguar në këtë artikull, ai gjithashtu na lejon hiqni vetëm një pjesë të zërit nga videot.

Ky aplikacion është në dispozicion për tuajin shkarkoni plotësisht falas, nuk përfshin reklama ose blerje përmes aplikacionit. Ky aplikacion kërkon iOS 11 ose më të lartë dhe është i përputhshëm me Mac me procesor Apple M1.

Heshtni videot (Lidhja e AppStore)
Heshtni videotfalas

Heshtja: Hiq tingullin audio

heshtin

Me Mute Up, jo vetëm që na lejon të heqim plotësisht tingullin nga videot, por edhe na lejon ta rrisim atë deri në 10 herë.

Për të rritur nivelin e zërit ose për ta eliminuar atë, ne duhet lëvizni shiritin e volumit djathtas ose majtas përkatësisht.

Mute Up është në dispozicion për ju shkarkoni falas, nuk përfshin blerjet apo reklamat. Kërkon iOS 14.1 ose version më të ri dhe është i pajtueshëm me Mac të mundësuar nga procesori M1 i Apple.

Heshtja: Çaktivizo tingullin audio (Lidhja e AppStore)
Heshtja: Hiqni tingullin audiofalas

Hesht videon

heshtja e videos

Me aplikacionin Mute Video është një aplikacion i thjeshtë që na lejon të heqim audion nga çdo video e ruajtur në pajisjen tonë. Aplikacioni është i disponueshëm për ju Shkarkoni falas dhe përfshin reklama.

Nëse përdorim blerjen përmes aplikacionit, do t'i heqim reklamat. Ky aplikacion kërkon iOS 9 ose më vonë dhe është i pajtueshëm me Mac të menaxhuar me procesorin Apple M1.

Heshtja e videos - Heshtja e videos (Lidhja e AppStore)
Mute Video - Mute Videofalas

Në App Store mund të gjejmë më shumë aplikacione që na lejojnë hiqni ose përmirësoni tingullin e një videoje, por kanë një problem serioz pasi na detyrojnë të paguajmë një abonim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.