HiRise 3, baza për të rimbushur iPhone, AirPods dhe Apple Watch

Ne testuam bazën e karikimit HiRise 3 nga Twelve South, kompakte dhe elegante, për të rimbushur të gjitha pajisjet tuaja në të njëjtën kohë, duke zënë hapësirën minimale.

Minimaliste në çdo mënyrë

Dizajni i bazës së re HiRise 3 është i fokusuar në zënë e sa më pak hapësirë. Për ta bërë këtë, ai përdor sistemin MagSafe në mënyrë që iPhone të "levitojë" në majë të bazës që mbështet të gjithë strukturën, së bashku me Apps Watch, karikuesi i të cilit, le të kujtojmë, është gjithashtu magnetik. Në atë bazë ne kemi gjithashtu një karikues tjetër standard Qi që mund ta përdorim për të rimbushur AirPods-at tanë, ose çdo kufje ose pajisje tjetër të pajtueshme me karikimin me valë. Rezultati është një bankë karikimi elegant dhe diskrete me një 'gjurmë' minimale, perfekte për t'u vendosur në çdo tavolinë apo komodinë, sado e vogël qoftë.

Bazë HiRise 3 me iPhone, Apple Watch dhe AirPods Pro

Ngjyra e bardhë dhe gri e çelur e bazës e bëjnë atë shumë “Mollë”, edhe pse disponohet edhe në ngjyrë të zezë mat. Veshja gri në sipërfaqet e karikimit është e butë në prekje, “gome”, e cila përveçse përmirëson fiksimin e pajisjeve, mbron sipërfaqet që mbështesim. Në anën e pasme kemi një lidhës USB-C, i vetmi që na duhet për të furnizuar me energji elektrike në bazë dhe rikarikoni të tre pajisjet njëkohësisht. Katër këmbë ngjitëse në bazë e lejojnë atë të qëndrojë fort në vend dhe ne mund ta heqim iPhone pa lëvizur baza.

tre zona ngarkimi

Ne kemi tre sipërfaqe karikimi: në bazë, 5W dhe të pajtueshme me standardin Qi. E krijuar për AirPods, ju mund të rikarikoni një smartphone tjetër pa asnjë problem, ose ndonjë kufje tjetër që mbështet karikimin me valë. Në krye kemi karikuesin Apple Watch, i cili në vend të diskut të bardhë klasik është një konkavitet i vogël i mbuluar me gomë të butë gri. Dhe pas diskut të karikimit të Apple Watch kemi një rampë zbritëse që është zona MagSafe për rimbushjen e iPhone, e cila padyshim duhet të jetë e përputhshme.

Baza HiRise 3

Kur flasim për MagSafe nënkuptojmë "MagSafe i pajtueshëm", ai nuk është i certifikuar nga MagSafe. Për qëllime praktike kjo do të thotë që rimbushja do të jetë në 7,5W (fuqia e tij maksimale është 10 W, por iPhone do të pranojë vetëm 7,5 W për momentin), në vend të 15 W që do të kishte nëse do të ishte i certifikuar. Unë nuk mendoj se është një disavantazh në një bazë që është projektuar për rimbushje të gjata, madje për shumë përdorues do të jetë një avantazh sepse ata preferojnë rimbushje më të ngadalta. Kapja magnetike është shumë e mirë, nuk ka rrezik të bjerë iPhone, edhe kur shtypni ekranin, falë magneteve dhe sipërfaqes më të madhe të kësaj zone karikimi.

Sigurisht, për të rimbushur iPhone-in tonë, Apple Watch dhe AirPods tdo të duhet të vendosim përshtatësin e rrymës, sepse nuk është përfshirë në kuti. Do të mjaftojë çdo karikues USB-C 20W Power Delivery dhe për fat tashmë po flasim për produkte me çmime shumë të volitshme. Ne mund të zgjedhim karikuesin Apple për më pak se 20 € (lidhje), ai nga Anker me te njejtin cmim por me i vogel (lidhje) ose ai nga UGREEN që kushton pak më pak (lidhje).

Mendimi i redaktorit

Një bazë me një dizajn elegant, por të ndryshëm, e krijuar për të zënë pak hapësirë ​​dhe që ju lejon të zgjidhni problemin e rimbushjes së tre pajisjeve me një aksesor të vetëm që mund ta vendosni kudo. Pavarësisht se nuk është i lirë, çmimi i tij është më i ulët se ai i bazave të tjera 3-në-1 me cilësi të ngjashme, dhe nëse keni pak hapësirë, vendimi është marrë tashmë. Mund ta blini për 109 € në Amazon (lidhje).

HiRise 3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
109,99
 • 80%

 • HiRise 3
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: Nëntor 17 nga 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn elegant dhe kompakt
 • Sistemi MagSafe
 • Treguesi i ngarkimit
 • dy ngjyra te disponueshme

Contras

 • Nuk përfshin adaptorin e rrymës
 • Jo i certifikuar nga MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.