Stories Amazing është vonuar dhe Show Morning ka një buxhet prej 300 milion dollarë

Tregimi i mëngjesit

Marsin e kaluar, Apple njoftoi, përkundrazi konfirmoi, se ishte duke punuar në një shërbim transmetimi video, një shërbim i quajtur Apple TV +. Ky shërbim, i cili fillimisht do të shfaqë prodhime origjinale, është rrethuar nga thashethemet për pak më shumë se një vit, thashetheme që pak nga pak janë konfirmuar.

Dy nga serialet më tërheqës që Apple TV + do të na ofrojë, Shfaqja e Mëngjesit dhe Historitë e Mrekullueshme, janë lajm dikur, megjithëse për arsye të ndryshme. Seriali me protagonistë Jennifer Aniston, Resse Witherspoon dhe Steve Carell ka një buxhet prej 300 milion dollarësh për dy sezonet e para. Lidhur me Historitë e Mrekullueshme, ndryshimet krijuese përsëri vonojnë projektin.

Tregime Amazing

Apple fitoi të drejtat për seritë e 80-të të Steven Spielberg 'Tregime të Mrekullueshme pak më shumë se një vit më parë. Për të realizuar projektin, ata punësuan Brian Fuller, i cili brenda pak muajsh u largua nga projekti për shkak të ndryshimeve krijuese. Që atëherë nuk kemi dëgjuar më përsëri. Lajmet e fundit sugjerojnë se për momentin projekti është akoma në pritje për shkak të edhe një herë ndryshimeve krijuese.

Sipas Hollywood Reporter, duke cituar burime të industrisë, Apple vazhdon të këmbëngulë për këtë industria duhet t'i përshtatet Apple dhe jo e kundërta. Ndërhyrja e Apple në llojin e përmbajtjes në veçanti në këtë seri nuk e lejon atë të ketë një prodhues prestigjioz që mund të ofrojë përsëri histori te mahnitshme.

300 milion për The Morning Show

Sipas të njëjtit medium, buxheti që Apple ka alokuar për prodhimin Tregimi i mëngjesit arrin 300 milion për 20 episode që do të jetë pjesë e dy sezoneve të para. Kostoja për episod është 15 milion, e njëjta gjë që ka edhe seriali Jason Momoa Shiko. Nga këto 15 milion, 4 milion dollarë shkojnë direkt për Jennifer Aniston dhe Reese Witherspoon, me 2 milion dollarë secila.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.