Hohem iSteady X, një gardh i lirë, kompakt dhe shumë praktik

Ne testuam gimbalin iSteady X të hohem, një stabilizues kompakt me një çmim shumë tërheqës dhe me funksione që do t'i japin videove tuaja një prekje profesionale pa pasur në duar më shumë se iPhone.

Një aksesor thelbësor për videot tuaja celulare

Kamerat e telefonave inteligjentë janë përmirësuar në mënyrë dramatike vitet e fundit, me video dhe foto më të mira në situata të pafavorshme, dhe gjithashtu janë përmirësuar shumë në stabilizim, por një gimbal gjithmonë do të përmirësojë videot tuaja, jo vetëm duke ofruar stabilizim. më të madh, me lëvizje më të buta, por gjithashtu Ata na ofrojnë funksione të tjera si aksesi në butonat e kontrollit të videos dhe fotografisë nga vetë gjilpëra dhe efekte shumë "pro". falë aplikacioneve për smartphone.

E gjithë kjo është e mundur me këtë stabilizues të vogël Hohem, me një madhësi shumë kompakte dhe gjithashtu shumë të lehtë, i cili do të na lejojë ta çojmë atë kudo. falë çantës së vogël të përfshirë në kuti. Përfshin gjithashtu një kabllo karikimi, një rrip për kyçin e dorës që do të parandalojë që të na bjerë nga duart dhe një bazë trekëmbëshe që mund ta vendosim në fillin e poshtëm, në mënyrë që përveçse të jetë një timpan, të mund të veprojë si një totalisht e qëndrueshme. mbështetje.

Kjo madhësi kompakte arrihet falë një menteshë të vogël në krahun ku është vendosur iPhone, të cilin do të duhet ta shpalosim përpara se të vendosim telefonin tonë dhe ta rregullojmë me një rrotë që do të duhet ta shtrëngojmë. Një shqetësim i vogël që kompensohet më shumë nga fakti se është shumë më kompakt Për transport. Lehtësia e tij arrihet falë një konstruksioni plastik, i cili krijon një ndjesi "më pak cilësore" se gjimbajtë e tjerë më të shtrenjtë, gjë që është gjithashtu e logjikshme duke pasur parasysh çmimin e saj. Megjithatë, plastika nuk e bën të keqe konstruksionin, është vetëm diçka “vizuale”. Ka një bateri të integruar me autonomi deri në 8 orë dhe e rikarikueshme nëpërmjet USB-C.

Lehtë për t’u përdorur

Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të vendosim iPhone në kapësen iSteady X. Është një kapëse konvencionale, si ajo e çdo shkop selfie apo stabilizuesi, e kap mirë telefonin, madje edhe iPhone 13 Pro Max i madh që është me të cilin unë kanë bërë këtë rishikim. Duhet të kemi kujdes që ta vendosim iPhone-in të balancuar mirë, përndryshe gimbali nuk do të kalibrohet mirë dhe nuk do të funksionojë siç duhet.. Nuk duhet të jeni të saktë, thjesht bëni pak kujdes për ta vendosur në qendër. Përveç kësaj, ndërsa vendosni ngjitësin në kapëse, kamera duhet të vendoset në të majtë.

Tani mund të ndezim gimbalin, i cili do të lëshojë një tingull, të ndezim disa LED dhe ta vendosim iPhone në një pozicion horizontal. Tani është koha për të lidhni iSteady X me Bluetooth-in e iPhone-it tonë dhe hapni gjithashtu aplikacionin Hohem Pro (lidhje) për të përfituar sa më shumë nga ky stabilizues. Është gjithashtu i disponueshëm për pajisjet Android. Ky aplikacion është një zëvendësues i aplikacionit iOS Camera dhe me të mund të përdorim kontrollet fizike të Gimbal për të modifikuar zmadhimin, fokusimin, aplikimin e efekteve ...

Kontrollet fizike të Gimbal përfshijnë një levë për të lëvizur iPhone, butona për të kapur foto ose video, për të ndryshuar kamerën, për të ndryshuar zmadhimin dhe fokusin, për të ndryshuar pozicionin e iPhone nga horizontale në vertikale, etj. Më mirë shikoni videon për të parë se si funksionon secili buton. Në disa butona arrihen shumë funksione falë faktit që mund të shtypim një, dy herë, etj. Kontrollet janë shumë të arritshme dhe të lehta për t'u mësuar.

Efektet speciale

Përveç të gjitha këtyre kontrolleve dhe stabilizimit që na ofron gjimbali, ne kemi një pjesë të mirë të funksioneve shtesë që arrijnë të përdorin lëvizjet harmonike dhe të buta të gimbalit për të merrni efekte vërtet kurioze me të cilat videot tuaja do të rrisin nivelin e tyre. Panorama, Dolly Zoom, Time Lapses, kthesa ... në video ju tregoj disa shembuj se çfarë mund të bëhet me iSteady X dhe aplikacionin iPhone. Këto efekte, të shtuara në stabilizimin, kontrollet e zmadhimit, filtrat, etj., të cilat ne mund t'i kryejmë lehtësisht me një dorë, rezultojnë në video që do t'u bëjnë përshtypje miqve tuaj.

 

Mendimi i redaktorit

Gimbali iSteady X i Hohem merrni veçoritë e avancuara të stabilizuesve të tjerë shumë më të shtrenjtë në një pajisje që është më e lehtë, shumë kompakte dhe shumë e lehtë për t'u përdorur, e gjitha kjo me një çmim shumë të ulët falë një konstruksioni plastik. Funksionet e tij të stabilizimit, efekteve dhe filtrave, si dhe aplikacioni i tij celular janë vërtet të mira, dhe e bëjnë atë një kopje shumë interesante për ata që kërkojnë të përmirësojnë videot e tyre pa pasur nevojë të shpenzojnë shumë para në pajisje të tjera më të shtrenjta me funksione shumë të ngjashme. . E keni në dispozicion në Amazon për 75 € (lidhje).

iSteadyX
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
75
 • 80%

 • iSteadyX
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Përmasa kompakte dhe e lehtë
 • Kontrollet në dorezë
 • Aplikacion celular i plotë dhe i thjeshtë
 • Përfshin trekëmbësh të ndashëm

Contras

 • Konstruksion plastik

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.