HomeKit është ende shumë i rëndësishëm për Apple

Kuti shtëpie

Dhe për këtë arsye, sipas Bloomberg, kompania me mollën e kafshuar do të punësonte njerëz më të kualifikuar në këtë lloj teknologjie automatizimi në shtëpi për të sillni ajër të pastër në ekipin e punës HomeKit dhe gjoja produkte të reja.

Sigurisht që HomePod është një pjesë e rëndësishme e HomeKit por ne gjithashtu kemi Apple TV, vetë pajisjet iOS dhe padyshim Mac. Në këtë kuptim Apple do të vinte bast shumë më shumë para dhe më shumë burime për pajisje të reja dhe softuer të përmirësuar në HomeKit.

Mark Gurman shpjegon se punësimet më të fundit kanë të bëjnë me HomeKit

Logjikisht, numri i përgjithshëm i këtyre punësimeve është i panjohur dhe në disa raste mund të keni një nocion falë vendeve të lira të punës që janë të hapura në faqen e vetë kompanisë, në këtë kuptim Mark Gurman shpjegon se punësimet e fundit lidhen drejtpërdrejt me HomeKit pasi ka 15 hapje të reja në pozicionet inxhinierike në ekipin HomeKit që nga tetori i kaluar.

Duket gjithashtu se Silk Labs, një startup i inteligjencës artificiale i blerë nga Apple së bashku me Andreas Gal, ish CTO i Mozilla që u bashkua me Apple vitin e kaluar do të punonte në përmirësimin e HomeKit dhe kush e di nëse projekte të reja me pajisje të përfshira. Nuk ka detaje konkrete të kësaj pune dhe detajet e sakta të këtyre vendeve të lira nuk dihen, por të gjithë e dimë se kur Gurman bën një pikë në diçka që lidhet me kompaninë, ai ka pothuajse sigurisht të drejtë. Ne do të shohim në muajt në vijim se çfarë ndodh me HomeKit dhe nëse do të shohim me të vërtetë ndryshime në këtë teknologji të shkëlqyeshme ose në produktet e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.