HomeKit në iOS 14 do të përmirësojë njohjen e fytyrës, do të shtojë Night Shift dhe do të përmirësojë audion e HomePod

Kuti shtëpie

Dhe është që ne të vazhdojmë me rrjedhjet e 9to5Mac, në të cilën ata kanë propozuar të zbulojnë gjithçka që munden për Kodi iOS 14 dhe kësaj here është radha e HomeKit. Siç shpjegohet nga mediumi i njohur, njohja e fytyrës, opsioni Shift i natës dhe disa përmirësime audio nga TV për HomePod do të shtohen.

Por le të shkojmë me hapa dhe të shohim se çfarë tregojnë gjithë kjo 9to5Mac. Gjëja e parë është se ne do të kemi përmirësime në njohjen e fytyrës në Kamera të pajtueshme me HomeKit kur bëhet fjalë për të njohur veten, kafshët, objektet ose fytyrat e njohura. Në këtë mënyrë, gjithçka që ka të bëjë me funksionalitetin e kamerave dhe sistemin e njohjes do të përmirësohet. Nga ana tjetër, opsioni Night Shift do të mbërrijë në versionin tjetër të sistemit operativ, kështu që kjo mund të përkthehet në përshtatja e dritave të mjedisit tonë kur pajisja ndryshon duke programuar ose mënyrë manuale duke krijuar një mjedis të përmirësuar.

Më në fund, mund të lidhet opsioni për të përmirësuar audion e HomePod ata që i përdorin këto altoparlantë si dalje audio të një televizioni. Aktualisht nuk është më e këshillueshmja për disa arsye, por shkyçjet e vazhdueshme dhe audio e marrë nuk do të ishte më e mira për të shijuar një cilësi audio që të përputhej. Për këtë arsye, në versionin tjetër të iOS 14 duket se cilësia e këtyre altoparlantëve inteligjentë të Apple do të përmirësohej.

Ne vazhdojmë me ndarjen e rrjedhjeve nga faqja e internetit që duket se nuk ka fund.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.