HomePod do të vonohet deri në fillim të vitit të ardhshëm

WWDC ishte koha e zgjedhur nga Apple për të prezantoni produktin tuaj të ri: HomePod, një altoparlant inteligjent me një dizajn spektakolar që do t'i ofronte përdoruesit mundësinë e shijimit të tingullit nga një këndvështrim tjetër. Integrimi me teknologjitë e pronarit të tilla si Siri ose zbulimi i vendit në dhomën në të cilën ndodhet janë disa nga karakteristikat e këtij produkti të ri.

Apple u ka konfirmuar disa mediave amerikane se HomePod do të vonohet dhe lëshohet në fillim të dhjetorit, domethënë nuk do të përmbushë datën e planifikuar gjatë WWDC. Ky produkt do të tregtohej në dhjetor të këtij viti por inxhinierëve të Big Apple u duhet pak më shumë kohë që gjithçka të jetë perfekte.

Një produkt i pabesueshëm që nuk i përmbush afatet: HomePod

Lajmi është me fjalët e Apple që e siguron këtë atyre u duhet kohë për të përfunduar projektin HomePod dhe të ofrojë një produkt cilësor me garancitë më të mira. Këto janë fjalët për të cilat po flasim:

Ne jemi të ngazëllyer që njerëzit të marrin një shije të HomePod, por na duhet pak më shumë kohë para se të jetë gati për konsumatorët. Ai do të arrijë në Shtetet e Bashkuara, Mbretërinë e Bashkuar dhe Australinë në fillim të vitit 2018

Data e pritur për komercializimin e HomePod u shënua në dhjetor të këtij viti por shihet se ata kanë pasur probleme me projektin kështu që pajisja do të dalë në treg në fillim të vitit 2018. Disa analistë besojnë se do të duhet kohë për të parë HomePod, domethënë, Apple do të vonojë shitjen e pajisjes përsëri, të tjerët shpresojnë ta kenë para javës së parë të shkurtit 2018.

Teknologjia që përfshin HomePod brenda është e denjë për admirim: shtatë altoparlantë që ju lejojnë të merrni një tingull 360º. Sipas Apple, këta altoparlantë janë të aftë të zbulojnë pozicionin e saj brenda dhomës dhe moduloni tingullin e prodhuar për ta përmirësuar atë dhe për ta bërë përdoruesin të shijojë më mirë përmbajtjen që po përdor.

HomePod është mjaft i zgjuar për të zbuluar se ku në dhomë është vendosur

Përveç kësaj, HomePod ka gjashtë mikrofonë për të zbuluar zërin tonë nga kudo me të cilën ne mund të thirremi në Siri dhe të kryejmë të njëjtat veprime si me iDevice tonë. Ky integrim do të lejojë ekosistemin të hapet për një tjetër produkt të ri, si kur Apple prezantoi Siri në macOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.