HomePod gjithashtu azhurnon iOS 13.3

Sot kemi marrë azhurnimet për iPhone dhe iPad me iOS 13.3 dhe iPadOS 13.3. Duket se do të jetë i fundit këtë vit. Përdoruesit e HomePod duhet të dinë gjithashtu se ka një azhurnim të ri për altoparlantin e Apple.

HomePod tashmë ka në dispozicion iOS 13.3 për të shkarkuar dhe instaluar. Duket se nuk ofron ndonjë funksionalitet të ri, vetëm disa përmirësime dhe rregullime të vogla. Por është gjithmonë e këshillueshme që të jeni në azhurnim me versionin e fundit të sistemit operativ të instaluar.

Zakonisht nuk ka shumë azhurnime për altoparlantin e Apple. Shtë një pajisje që nuk ka as ekran, as lidhje LTE, as kamerë, në krahasim me një iPhone apo iPad. Kjo është arsyeja pse menaxhimi i përbërësve të tij është zakonisht më pak i komplikuar sesa pjesa tjetër e pajisjeve të kompanisë. Kjo është arsyeja pse numri i azhurnimeve që mund të jenë brenda një viti është më i vogël në HomePod.

E sotmja nuk shton ndonjë veçori të re në pajisje. Ato janë rregullime të vogla që zgjidhin disa "mete" të zbuluara nga inxhinierët Cupertino. Por megjithëse në shikim të parë nuk kontribuon asgjë, rekomandohet shumë të shkarkoni dhe instaloni këtë azhurnim.

Si të azhurnoni HomePod në iOS 13.3

Quiteshtë mjaft e thjeshtë të azhurnoni HomePod përmes OTA. Isshtë bërë nga iPhone që është i lidhur me altoparlantin, si më poshtë:

Gjëja e parë është hapja e aplikacionit Shtëpi, dhe klikoni mbi redaktoj. Prekni ikonën e famshme ingranazh dhe ju do të hyni në settings folës Pastaj do të ngarkojë «Përditësimi i softuerit« Pasi të shtypet, iPhone juaj Do të fillojë shkarkimin dhe instalimin pasues të iOS 13.3 në HomePod tuaj.

Me versionin e ri të iOS 13 të lëshuar sot, ka shumë të ngjarë që ky do të jetë azhurnimi i fundit këtë vit, qoftë për HomePod, si për pjesën tjetër të pajisjeve Apple.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.