HomePod tjetër mund të shtojë Face ID sipas analistëve

Ne nuk kemi në dispozicion modelin e parë të altoparlantit inteligjent të Apple, HomePod dhe tashmë ka disa thashetheme që tregojnë drejtpërdrejt Integrimi i ID-së së fytyrës në versionin tjetër. Kjo duket të jetë diçka e përsëritur në thashethemet me produktet e Apple që ndodh me të gjitha firmat e teknologjisë dhe kjo është arsyeja pse shumë prej nesh nuk janë më të befasuar më së paku.

Face ID në një iPhone pa dyshim mund të jetë diçka me shumë rëndësi për të zhbllokuar, paguar, etj., Por a e keni atë në një HomePod? dhe a eshte kjo ne po flasim për një altoparlant që do të jetë gjithmonë në shtëpi dhe kjo nuk ka shumë kuptim në parim, përveç nëse kjo njohje e fytyrës na ndihmon të krijojmë llogarinë tonë dhe të konfigurojmë HomePod në mënyrë që të na njohë kur po e përdorim ...

Krijimi i llogarive të përdoruesve është ajo që duket se merr më shumë forcë përballë pyetjes së qartë që të gjithë i bëjmë vetes, pse duam Face ID në një altoparlant? dhe është se kjo mund të jetë një zgjidhje para përdorimit të disa njerëzve. Por unë personalisht propozoj mundësinë e një sensori Touch ID më afër, pasi zgjedhja e këtij do të ishte më e lirë dhe mbase edhe më praktike kur bëhet fjalë për përdorim. Me pak fjalë, ne po përballemi me një thashethem më shumë për një pajisje të së cilës ne presim fillimin e versionit të parë, nuk kemi ide se çfarë mund të azhurnojë Apple në një version të supozuar të dytë.

Nga kjo thonë ata Nikkei në lidhje me modelin tjetër HomePod, por ne tashmë themi se gjithçka është ende shumë e gjelbër. Kur Ditët e para të lansimit zyrtar të iPhone X janë përmbushur dhe ne shohim se ky sensor Face ID funksionon në mënyrë të përsosur dhe shfaqen lajmet e disa analistëve që po mendojnë për implementimin e tij të mundshëm në pajisje të tjera të djemve nga Cupertino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.