Ai humbet Apple Watch në Disney World dhe ata paguajnë 40.000 dollarë me kartën e tij

Disney World në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ose Disney Land në Evropë duhet të jenë vende ku magjia vërshon nga të katër anët, megjithatë, lajmi që na sjell sot këtu është shumë më i turbullt sesa mund ta imagjinonte dikush në shtëpinë e Mickey Mouse.

Një përdorues pretendon se ka humbur Apple Watch në Disney World, më vonë duke pretenduar se ka marrë 40.000 dollarë në pagesa me Apple Pay. Kjo ngjarje vë në pikëpyetje sigurinë e Apple Pay, megjithatë historia ka shumë boshllëqe dhe Disney nuk e ka komentuar.

Me sa duket, ngjarja ka ndodhur në Disney World, që ndodhet në Orlando, Orange County, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Prillin e kaluar, që përkon me Pashkët, përdoruesi u fut në atraksion Detet me Nemon & Miqtë, i veshur me orën e tij luksoze Apple Hermès, një nga botimet më të shtrenjta të Apple Watch që mund të blini, në këtë rast 1.300 dollarë. Mirëpo, dhe pavarësisht se është një atraksion i projektuar posaçërisht për të vegjlit, ndaj shpejtësia e tij është mjaft e ulët, ai deklaron se Apple Watch i është shkrepur.

Burri i saj u përpoq të merrte orën, por u përgjua shpejt nga siguria e Disney World, e cila i kujtoi asaj protokollet e sigurisë dhe e siguroi se në fund të ditës ajo do të ishte në gjendje të merrte Apple Watch nga humbja dhe gjetja. do të gjendet atje. Pavarësisht kësaj, Disney nuk e gjeti orën dhe përdoruesi pretendoi se ishin bërë tarifa me Apple Pay me vlerë 40.000 dollarë..

Historia shtrembërohet nëse marrim parasysh se Apple Watch kyçet kur e hiqni nga kyçi, kështu që e vetmja mundësi që ata të kenë kryer pagesa me pajisjen e tyre është pikërisht që kodi i tyre ishte shumë i thjeshtë dhe "keqbërësi" e mori me mend. . ", ose çfarë Është vetëm historia e njëfishtë e mashtrimit të kompanive të sigurimit në historinë e SHBA.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Al dijo

  Ekziston një shans mjaft i largët për të zhbllokuar orën pa e ditur kodin
  Për ta bërë këtë, duhet të plotësohen disa kushte.
  E para është se ora nuk është në modalitetin e humbur
  E dyta është se ora është e konfiguruar për t'u zhbllokuar me iPhone (diçka mjaft e zakonshme). Ai do të përbëhej nga personi që "gjeti" orën duke e vendosur atë në kyçin e dorës dhe duke iu afruar mjaftueshëm pronarit të ligjshëm. Atij do t'i duhej të priste mjaftueshëm për të zhbllokuar iPhone-in e tij. Në atë moment ora do të besonte se është në kyçin e dorës së pronarit legjitim dhe do të zhbllokohej duke lejuar që të kryheshin pagesa.