Hyrja në multitasking nga 3D Touch do të kthehet me iOS 11

Ne vazhdojmë të mendojmë për të gjitha lajmet në iOS 11. Njëra prej tyre është pikërisht se gjesti 3D Touch që na çon te ndërrimi i aplikacionit (në thelb multitasking) u zhduk. Ky është pikërisht një nga funksionet e preferuara të shumë përdoruesve, një mundësi që u është marrë atyre pa paralajmërim, dhe më e keqja, pa justifikim të dukshëm.

Megjithatë, Craig Federighi, Shefi i Inxhinierisë së Programeve në Apple, siguron që funksioni i shumë detyrave nga 3D Touch mund të kthehet tek ne në një azhurnim të ardhshëm të iOS 11… Çfarë keni thënë saktësisht në lidhje me të? Le ta shohim.

Kështu është Craig Federighi i është përgjigjur një redaktori të MacRumors, i cili i bëri pyetjen vijuese:

Ju së paku mund të bëni një gjest të ndërrimit të aplikacionit me 3D Touch përsëri në një opsion në iOS 11, duhet të mbajmë mundësinë për të hapur ndërprerësin e aplikacionit pa pasur nevojë të klikoni dy herë në butonin Home - Përkthim falas.

Dhe Craig i vjetër i mirë, i cili është më aktiv se kurrë pas asaj marrëzie të gabimit të Face ID, Ai iu përgjigj redaktorit kështu:

Përshëndetje Adam. Ne do të rikthejmë plotësisht këtë veçori që kemi hequr nga iOS për arsye teknike. Ne do t'i japim një shans të kthehet në një azhurnim të ardhshëm iOS 11.x.

Faleminderit dhe më vjen keq për shqetësimin.

Sa i kripur Craig i mirë, të paktën ai ka arritur të na nxjerrë nga një dyshim ekzistencial, pasi ka shumë dashamirë të kësaj funksionaliteti që na lejon të zgjasim jetën e butonit Home, ose thjesht sepse nuk duam ta përdorim atë , pasi që ne shtypim në anën e ekranit është dukshëm më e shpejtë dhe më efektive. Kështu që Nuk do të kemi zgjidhje tjetër përveçse të presim që Apple të nisë versionin tjetër të iOS dhe të na kthejë ato që na morën pa kuptim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Antonio Morales dijo

  Si përdorues, e përdor shumë këtë funksion dhe e vërteta është se nuk do të doja ta humbja atë.

 2.   Iñaki dijo

  plotësisht pajtohem. Shpresoj që ata të riaktivizojnë opsionin. Akoma, mendoj se do të ishte më e dobishme nëse ndryshonin orientimin. për ata prej nesh që janë të djathtë, nuk mund të arrijmë në anën tjetër në mënyrë korrekte dhe të shtypim mjaftueshëm për prekjen 3D (të paktën në modelet plus)

 3.   Unë luftoj dijo