Login, një shkulje që personalizon ekranin tonë të zhbllokimit në iOS

login-shkulje

Ne vazhdojmë me skenën e Jailbreak, dhe është se përkundër faktit që kohët e fundit Jailbreak është në orë të ulëta, programuesit kureshtarë që duan të bëjnë hapat e tyre të parë me programimin në iOS nuk pushojnë së shfaquri, duke arritur kështu ta bëjnë më të lehtë jetën tonë me secila nga shkuljet e tij. Sot po ju sjellim Hyrja, një shkulje fantastike që do ta kthejë ekranin tonë të zhbllokimit të iOS në një lloj imitimi të macOS. Në këtë mënyrë, ekrani ynë i kyçjes do të marrë një personalizim disi të ndryshëm, përtej asaj që na lejojnë rregullimet e tjera, të cilat zakonisht janë më shumë të njëjta me një renditje tjetër.

Shtë e qartë se çfarë modeli ka qenë këtu, ekrani i kyçjes OS X, një shembull i qartë i pastërtisë dhe thjeshtësisë që ky programues ka dashur të transportojë në iOS. Por jo vetëm që do të qëndrojë në dizajn, të njëjtat tre butona do të shfaqen në ekran që mund t'i gjejmë në ekranin e kyçjes OS X. Ne nënkuptojmë me këtë që personalizimi gjithashtu shton tre butonat e mëposhtëm:

 • Preh
 • Fiket
 • rifillimi

Në këtë mënyrë, ne mund të kryejmë këto tre funksione themelore madje pa lënë ekranin e zhbllokimit. Lidhur me dizajnin, ne do të gjejmë emrin e iPhone-it tonë që kryeson mbi ekran, pa eliminuar shiritin e sipërm, i cili mbetet shumëvjeçar. Poshtë emrit të iPhone-it tonë do të gjejmë kutinë për të futur fjalëkaliminNdryshe nga ekrani i kyçjes iOS me rrathët e tij me numra, tastiera numerike do të hapet, dhe kështu do të fusim tani fjalëkalimin e shkyçjes.

Realiteti është se ai ka një dizajn mjaft të bukur. Ne anen tjeter, shkulja ka menunë e vet të konfigurimit brenda Cilësimeve vet iOS, ku ne mund të rregullojmë, ndër të tjera, efektin Blur ose mënyrën e shfaqjes së informacionit. Kushton 1,99 dollarë dhe është në dispozicion në depon e Bosi i madh, plotësisht i pajtueshëm me iOS 9.3.3.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pocho1c dijo

  Shtë një nga gjërat që unë kurrë nuk kam kuptuar, pse të mos na lejoni të rregullojmë ekranin tonë të kyçjes (?). Gjërat që na mungojnë dhe janë kaq themelore