iOS 14 zbulon një iPhone 9, iPad Pro të ri, AirTags dhe telekomandë të re për Apple TV

Logo e Apple Pas rrjedhjes së një pjese të kodit nga iOS 14 në 9to5Mac dhe MacRumors, lajmi po ndodh për planet e Apple për muajt e ardhshëm, si në softver ashtu edhe në pajisje. Dhe tani është radha e pajisjes, me fakte interesante në lidhje me iPhone 9, iPad Pro të ri, një TV të ri Apple me një telekomandë të re dhe AirTags të shumëpritur.

iPhone 9

Thashethemet në lidhje me iPhone-in e ardhshëm "të lirë" të Apple kanë ndodhur muajt e fundit, me rrjedhje të supozuara nga linjat e montimit, por tani është kodi i brendshëm i iOs 14 që na jep detaje në lidhje me këtë smartphone që duhet të shohim këtë pranverë, nëse koronavirusi e lejon atë. Të dhënat që dalin nga kjo analizë e iOS 14 zbulon se iPhone 9 do të mbështesë identifikimin e Touch ID, pa njohje të fytyrës, siç e prisnim.

Edhe do të jetë i pajtueshëm me funksionin Express Transit që ju lejon të përdorni iPhone si një kartë për transportin publik madje pa pasur nevojë ta marr. Ky do të jetë një ndryshim i rëndësishëm në lidhje me iPhone 6, i cili nuk e mbështet këtë funksion, kështu që Apple shpreson që përdoruesit e këtij modeli iPhone të cilët ende nuk kanë vendosur të azhurnojnë pajisjen e tyre do të tërhiqen nga iPhone i ri 9. Pritet nisë këtë pranverë, megjithëse këto plane mund të jenë ndryshuar nga koronavirusi dhe ndikimi që po ka në fabrikat në Kinë.

iPad Pro

Nga ajo që u gjet në iOS 14, modeli i ri iPad Pro që do të mbërrijë këtë vit, do të përfshijë një kamerë të trefishtë, si ajo që tani përfshin iPhone 11 Pro dhe Pro Max, dhe siç kishin theksuar thashethemet e mëparshme. Do të përfshihet një sensor 3D ToF (Koha e Fluturimit), e cila do të lejojë kapje shumë më precize 3D duke matur thellësinë e fushës që po fotografojmë. Kjo pajisje do të jetë gjithashtu e nevojshme për zhvillimet në fushën e Realitetit të Zgjeruar që do të çonte në përfshirjen e aplikacionit të saj në iOS 14.

Apple TV

Janë gjetur gjithashtu të dhëna që dikush dyshon se një Apple TV i ri do të ishte në rrugë, por ai gjithashtu do të përfshijë një çelës të ri kontrolli. Siri Remote do të azhurnohet nga një model i ri që mund të zgjidhë shumë defekte që përdoruesit aktualë gjejnë me komandën e Apple. Po ashtu flitet për të një aplikacion i ri kushtuar ushtrimeve që do të lejonte shkarkimin dhe shikimin e videove të ushtrimeve që do të kryejmë, me sinkronizimin e të dhënave të marra nga Apple Watch dhe integrimin me Apple Music për të shijuar muzikën tonë të preferuar ndërsa ushtrohemi.

AIRTAG

Etiketat e lokalizuara të Apple kanë qenë në media për një kohë të gjatë në pritje të lëshimit. Detajet e reja që janë gjetur në iOS 14 përfshijnë faktin me të cilin ata do të punonin një bateri e zëvendësueshme nga përdoruesi, në kundërshtim me thashethemet e tjera të mëparshme që flisnin për një bateri fikse që do t'i jepte asaj një jetë të kufizuar.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.