iOS 15 lejon përdoruesit të kërkojnë një rimbursim për blerjet brenda aplikacioneve në aplikacione

Kërkoni një rimbursim për blerjet brenda aplikacionit iOS 15

Blerjet brenda aplikacioneve janë të zakonshme, duam apo jo, dhe ato duket se nuk do të zhduken së shpejti. Problemi me të cilin përballen përdoruesit chen ata aksidentalisht bëjnë një blerje ose një nga fëmijët tuaj e bën këtë, është të kontaktoni Apple për të kërkuar rimbursim.

Apple është i vetëdijshëm se procesi nuk është më i miri dhe me iOS 15 ka shtuar një mundësi të re që do të lejojë përdoruesit kërkoni rimbursime për blerjet brenda aplikacionit nga vetë aplikacioni falë API StoreKit të ri që të gjithë zhvilluesit do të duhet të zbatojnë.

Zhvilluesit do të duhet të zbatojnë këtë veçori të re brenda aplikacioneve të tyre. Ky opsion do të tregohet përmes butonit Kërkoni rimbursimin. Duke klikuar në këtë opsion, ne duhet të tregojmë se cili është problemi për të cilin ne kërkojmë një rimbursim të blerjes që kemi bërë.

Ne gjithashtu mund të dimë në çdo kohë statusin e kërkesës përmes faqes në internet për të cilën Apple na vë në dispozicion Raportoni një problem me një aplikacion.

Pasi të kemi dërguar kërkesën, klientët do të marrin një email nga Apple në të cilën do të na informoni për statusin e kërkesës për kthim. Nëse blerja ka të bëjë me monedha nga një lojë dhe ne i kemi shpenzuar ato, tashmë mund të harrojmë të kërkojmë një rimbursim.

Apple lansoi betën e parë të iOS 15 të hënën e kaluar, një beta që për momentin po tregon një stabiliteti fantastikSidoqoftë, është më se e këshillueshme të presësh deri në javën e parë të korrikut, javë në të cilën Apple do të hapë iOS 15 beta për përdoruesit e programit publik beta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.