iOS 16 Beta 3 dhe iPadOS 16 Beta 3 janë tani në dispozicion

Puna e zhvillimit të iOS 16 vazhdon të jetë rend i ditës. Aq shumë, saqë kompania Cupertino nuk ka lëshuar as përfundimisht një version "publik" për fazat e saj të zhvillimit të këtij versioni të fundit të sistemit operativ, kështu që shumë përdorues nuk mund të vendosin nëse do ta instalojnë këtë softuer apo jo. i cili është ende në faza e testimit.

Apple sapo ka lëshuar iOS 16 Beta 3 dhe iPadOS 16 Beta 3 që mund t'i instaloni përmes përditësimit të softuerit. Kështu, disa nga risitë në pritje janë zbatuar. Në këtë mënyrë përmirësojnë vazhdimisht sistemin operativ që mbetet një diamant për t'u lustruar.

Kujtojmë se kemi të bëjmë me një sistem operativ në fazën e testimit dhe për këtë arsye ai ka gabime të shumta që mund ta bëjnë përdorimin e tij jashtëzakonisht të vështirë. Në mënyrë të ngjashme, në testet tona kemi parë konsumim të tepërt të baterisë, shoqëruar me një gjendje të temperaturës së lartë, e cila mund të kontribuojë negativisht në qëndrueshmërinë e iPhone ose iPad tuaj.

Thënë kështu, versioni i ri i sistemit operativ nuk përfshin përmirësime të dukshme përtej një performance disi më të butë dhe një përmirësim të lehtë në autonomi. Për ta përditësuar atë, për sa kohë që tashmë keni të instaluar versionin beta të mëparshëm të iOS 16, thjesht shkoni në Cilësimet > Të përgjithshme > Përditësimi i softuerit, dhe aty do të gjeni udhëzimet.

Nëse duam, mund ta instalojmë lehtësisht, së pari do të bëjmë është të instalojmë Profili i iOS 16 Beta, diçka që do ta bëjmë shpejt duke hyrë në një faqe interneti të shkarkimit të profilit si p.sh Profilet Beta, i cili do të na ofrojë mjetin e parë dhe të vetëm që do të na nevojitet, që është profili i zhvilluesit të iOS. Do të hyjmë, do të shtypim iOS 16 dhe do të vazhdojmë me shkarkimin.

Pasi të shkarkohet, do të duhet të shkojmë në seksionin e settings për të zgjedhur profilin e shkarkuar, autorizoni instalimin e tij duke futur kodin e kyçjes nga yni iPhone dhe më në fund pranoni rinisjen e iPhone.

Pasi të kemi rifilluar tashmë iPhone, thjesht duhet të shkojmë te Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit dhe më pas do ta shohim si një përditësim normal, atë të iOS 16.

 

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.