iOS 17 do të sjellë më pak përmirësime sesa ishte planifikuar fillimisht

iOS 17

Versioni tjetër i sistemit operativ të Apple për iPhone dhe iPad, iOS 17 (dhe iPadOS 17) Do të sjellë një sërë ndryshimesh të rëndësishme më pak se sa ishte propozuar fillimisht në Cupertino. Fajtor? As më shumë e as më pak se pajisja e ardhshme Virtuale/Reality i Shtuar që do të mbërrijë në fund të vitit.

Apple ka shpenzuar vite duke punuar në syzet e saj të realitetit të përzier (të shtuar dhe virtual) dhe në sistemin operativ që do t'i shoqërojë ato, i quajtur aktualisht xrOS (jozyrtare). Tani që nisja e tij duket e afërt, e planifikuar për në fund të këtij viti, Mark Gurman siguron që e gjithë vëmendja të përqendrohet në zhvillimin e këtyre syzeve dhe sistemin e tij operativ, dhe për këtë arsye përmirësimet e planifikuara në udhërrëfyesin e kompanisë për iOS 17 janë reduktuar.

Në buletinin e tij të ri javor, Power On (lidhjeMark Gurman thotë se iOS 17, i quajtur aktualisht "Dawn" nga brenda, mund të përfundojë me "më pak ndryshime të mëdha se sa ishte planifikuar fillimisht", sepse Apple po fokusohet më shumë në xrOS, siç ju themi, sistemi operativ që do të mbajë Mixed të kompanisë. Syze realiteti. Përveç kësaj reduktimi i ndryshimeve Do të ndikojë gjithashtu në macOS 14, sistemin operativ për kompjuterët Mac., dhe që për momentin ka emrin e brendshëm «Sunburst».

Në këtë pikë është e rëndësishme të mbani mend këtë Lëshimi i fundit i softuerit të iPhone dhe iPad nga Apple nuk ka qenë pa probleme, duke shkaktuar vonesën e iPadOS në lidhje me iOS për herë të parë në histori. Stage Manager, i pranishëm ekskluzivisht në iPadOS dhe macOS, kishte keqfunksionime serioze që bënë që të dy sistemet operative të lëshoheshin shumë më vonë se iOS. Prandaj nuk është për t'u habitur që me një lançim aq të rëndësishëm sa ai i syzeve të realitetit të përzier të Apple, ata duan të shkojnë me kujdes dhe të mos bëjnë gabime të rëndësishme në përditësimet për pjesën tjetër të pajisjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.