iOS 18 do të jetë në përputhje me këto modele iPhone

iOS 18

Brenda pak orësh do të kemi shikimin e parë të iOS 18 dhe Beta-t e para të disponueshme për ta testuar atë. Gjithçka tregon se do të sjellë shumë veçori të reja, dhe Inteligjenca Artificiale si protagonist, por docilat modele iPhone do të jenë të pajtueshme?

Përditësimi i këtij viti për iPhone premton shumë ndryshime, shumë prej tyre nuk janë aspak revolucionare, por mjaft të dëshiruara për një kohë të gjatë, siç është aftësia për të vendosur ikonat kudo, ose një modalitet i errët që ndikon edhe në ikonat e aplikacioneve. Të tjerat do të jenë më të thella, si Inteligjenca Artificiale (AI) që do të vërshojë të gjithë sistemin dhe aplikacionet e palëve të treta, me një modalitet "lokal" që do të përpunohet brenda vetë pajisjes dhe një modalitet "cloud" që do të kërkojë qasje në internet në lidheni me serverët e Apple. Të gjitha modelet e iPhone të pajtueshme me përditësimin do të kenë akses në këtë modalitet të fundit., nëse i kushtojmë vëmendje thashethemeve, kështu që lista e modeleve të përputhshme është më e rëndësishme se kurrë në këtë version të ri. Cilat modele iPhone do të mund të përditësohen në iOS 18? Kjo është lista e plotë, nga më modernet tek më të vjetrat:

 • iPhone 15
 • iPhone 15 Plus
 • iPhone 15 Pro
 • iPhone 15 Pro Max
 • iPhone 14
 • iPhone 14 Plus
 • iPhone 14 Pro
 • iPhone 14 Pro Max
 • iPhone 13
 • iPhone 13mini
 • iPhone 13 Pro
 • iPhone 13 Pro Max
 • iPhone 12
 • iPhone 12mini
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone SE (gjenerata e parë)
 • iPhone SE (gjenerata e parë)

Lajm i mirë për modelet si iPhone Prandaj, ata do të jenë në gjendje të aksesojnë funksionet e AI në cloud, ndër të cilat do të përfshihet edhe përmirësimi i pritshëm (dhe i nevojshëm) i Siri. Brenda pak orësh do të konfirmojmë gjithçka.


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.