iOS 9.3 nuk është nënshkruar më; asnjë ulje nuk mund të bëhet më

iOS 9.3 nuk është nënshkruar më

Megjithëse Apple braktisi zakonin e shëmtuar të ndalimit për të nënshkruar një version iOS vetëm një orë pasi lansoi versionin tjetër, nuk mund të themi se na pëlqen që na lejon vetëm të instalojmë versionet që u duken të mira. Në fakt, iOS 9.3 Ishte një version që u prek nga një defekt në kod që pengonte hyrjen në disa lidhje dhe ishte në dispozicion deri më sot, në atë kohë ajo ka ndaluar nënshkrimin.

Tani për tani, nëse kemi një problem në iPhone, iPod Touch ose iPad dhe duhet të rivendosim, ne mund të instalojmë vetëm iOS 9.3.1 ose beta të iOS 9.3.2. Por që përkon që ata kanë ndaluar nënshkrimin e iOS 9.3 të martën, ne gjithmonë mund të vlerësojmë mundësinë që këtë pasdite të nisë iOS 9.3.2, diçka që nuk duket shumë e mundshme sepse në versionin aktual nuk janë raportuar probleme të mëdha. Më shumë gjasa, versioni tjetër do të dalë në treg rreth qershorit.

Nuk mund të kaloj më në iOS 9.3

Për të jailbreak, versioni i fundit që një mjet ka në dispozicion është iOS 9.1, kështu që nuk ka ndryshuar shumë për përdoruesit që kanë një version më të vjetër. Në këtë pikë, dhe duke marrë parasysh lëvizjen e fundit të Pangu, ne nuk do të rekomandojmë asgjë në veçanti, pasi tashmë është treguar se hakerat aziatikë "shkojnë vetëm" dhe veprojnë çuditërisht. Në fakt, vetë Pangu rekomandoi azhurnimin në iOS 9.2 në atë që të gjithë menduam se ishte një paralajmërim se ata do të nisnin jailbreak, por nuk ishte kështu, por ata lëshuan një për një version që shumë pak përdorues kishin instaluar.

Ajo që mund të themi është se versioni i fundit është më i lëmuar dhe ka më pak gabime, ndërsa në të njëjtën kohë ka fituar rrjedhshmëri dhe qëndrueshmëri. Unë do të azhurnoja dhe do të harroja problemet që ata kanë qenë duke korrigjuar, por ky tashmë duhet të jetë vendimi i secilit. E vetmja gjë për të cilën mund të jemi të sigurt është se nuk mund të ulet më.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.