iPad 2022 do të ketë një procesor A14, 5G dhe WiFi 6. Dizajn i ri për 2023

Në fund të këtij viti do të kemi iPad 10 të ri, modeli më bazë i Apple për këtë 2022, i cili do të ruajë të njëjtin dizajn duke rezervuar ndryshimet për brendësinë e tij: lidhjen 5G, procesorin A14 dhe WiFi 6.

Ndërkohë, thashethemet për iPad Air të ardhshëm, i cili do të përfshijë lidhjen 5G ndër risitë e tij më të mëdha (le të thuhet gjithçka në këtë pikë është ende anekdotike në vende si Spanja) pa ndryshime në dizajnin e tij apo në elementë të tjerë të rëndësishëm si ekrani, i cili Pavarësisht thashethemeve për përdorimin e teknologjisë OLED, duket se do të vazhdojë të jetë një ekran LCD siç ka qenë deri më tani, tani ka lajme për iPad-in më themelor të të gjithë gamës së Apple, gjeneratën e 10-të iPad ose iPad 2022. Pritet në fund të vitit 2022, ky tablet i ri pritet të sjellë lajme të brendshme, si p.sh. Procesori A14, i cili është i njëjtë me iPhone 12 në të gjithë gamën e tij, Lidhja 5G në modelet që kanë lidhje të dhënash dhe WiFi 6, standardi i ri i lidhjes me valë që Apple po e inkorporon gradualisht në të gjitha pajisjet e saj.

prandaj nuk do të ketë ndryshime në dizajnin e tabletit, i cili pritet të mbërrijë nga viti 2023, datë në të cilën ky iPad “i lirë” mund të trashëgojë dizajnin që kanë tashmë iPad-ët e tjerë, Air, Mini dhe Pro, pa buton home dhe me korniza shumë më të ngushta. A mund të ketë përmirësime të tjera? Diçka që presin shumë përdorues është që ekrani të bëhet i laminuar, domethënë që të mos ketë hapësirë ​​midis xhamit dhe ekranit, diçka që ndodh vetëm në këtë hyrje iPad dhe që ndikon në cilësinë e imazhit. Në këmbim, ky lloj ekrani është shumë më i lirë për t'u riparuar në rast të thyerjes së xhamit të përparmë, pasi nuk ka nevojë të ndryshohet i gjithë ekrani. Çmimi i këtij iPad të ri 2022? Ai pritet të mbetet i pandryshuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)