iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro debutojnë një ngjyrë të re jeshile

Ngjyrat jeshile të reja iPhone 13 dhe 13 Pro

Ishte një sekret i hapur që u bë i njohur gjatë këtyre javëve: Apple do të lansohej një ngjyrë të re për iPhone 13 në eventin tuaj special. Dhe kështu ka qenë. Ashtu si iPhone 12 vjollcë i lançuar vitin e kaluar, jeshile ka qenë ngjyra e zgjedhur për të zbukuruar iPhone 13 për këtë pranverë. Në rastin e iPhone 13 Pro, ngjyra e zgjedhur është jeshile alpine, ndërsa në modelin standard dhe mini ngjyra e zgjedhur ka qenë jeshile e thjeshtë. Ato mund të rezervohen nga e premtja e ardhshme dhe do të fillojnë të jenë të disponueshme nga data 18 mars.

Jeshile dhe jeshile alpine: përfundimet e reja të iPhone 13 Pro dhe iPhone 13

Apple njoftoi sot se iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 do të jenë në dispozicion në dy ngjyra të reja, Alpine Green dhe Green. Gama e iPhone 13 është projektuar me shkëlqim dhe është bërë edhe më e fortë nga Ceramic Shield në pjesën e përparme, duke shfaqur çipin revolucionar A15 Bionic, një përvojë të avancuar 5G, sisteme kamerash të optimizuara për foto dhe video mahnitëse dhe një hap masiv përpara. në autonomi.

iPhone 13 po i mposht sukseset e shitjeve, siç u shpjegua nga Tim Cook në eventin e djeshëm. Duke ndjekur hapat e eventit të pranverës së vitit të kaluar Dy ngjyra të reja janë prezantuar për modelet iPhone 13. Në rastin e iPhone 13 Pro ngjyra e zgjedhur ka qenë ajo jeshile alpine. Dhe në pjesën tjetër të modeleve ngjyra është futur e gjelbër të thahet.

Shikoni performancën
Artikulli i lidhur:
Tani mund të shihni përsëri ngjarjen speciale të Apple 'Peek performance'

El jeshile alpine del iPhone 13 Pro Kjo është arritur duke aplikuar disa shtresa qeramike dhe metalike në shkallë nanometrike në sipërfaqe. Rezultati është një ngjyrë e ndryshme e gjallë që u shtohet ngjyrave tashmë të disponueshme. Në rastin e ngjyra jeshile del iPhone 13 dhe 13 mini Janë zgjedhur një kornizë e përshtatshme alumini dhe xhami i pasmë i bluar me saktësi. Ky model i fundit është disi më i errët se homologu i tij Pro.

Siç u përmend në ngjarje Rezervimet do të fillojnë të premten e ardhshme, më 11 mars dhe njësitë e para do të jenë në dispozicion nga 18 marsi, të premten e javës së ardhshme. A do të guxoni të zgjidhni ngjyrën e gjelbër si opsion në rast se planifikoni të blini një iPhone 13?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.