IPhone 5se dhe iPad Air 3 mund të dalin në shitje në 18 Mars

iphone 5se ipad air 3

Këtë javë, Juan dhe unë kemi paraqitur arsyet pse mendojmë se një iPhone 5se duhet ose nuk duhet të mbërrijë. Nga të gjitha votat në sondazhin e kryer nga Juan (shumë i mirë, ai 😀), 55% prej jush menduan se jeni pro, kështu që lajmi që ju sjell sot do t'ju bëjë të lumtur: sipas Mark Gurman, i cili ka një përqindje të lartë të suksesshëm në gjithçka që na parashikon në lidhje me Apple iPhone 5se dhe iPad Air 3 do të dalë në shitje në E Premte 18 Mars, vetëm tre ditë pas prezantimit të saj të martën 15.

Sigurisht, si gjithmonë, ka shumë të ngjarë që pajisjet e reja, të paktën iPhone 5se, të jenë në dispozicion vetëm në disa vende në datën e lëshimit, si Shtetet e Bashkuara, Franca ose Gjermania. Banorët e vendeve të tjera, të tilla si Spanja dhe vendet e Amerikës Latine, do të duhet të presin, në rastet më të mira, edhe disa javë më shumë. Megjithëse, nga ana tjetër, meqenëse nuk është iPhone-i më i lartë në rang, një pozicion që mbahet aktualisht nga iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus, nuk mund të përjashtojmë që të dy pajisjet të jenë gjithashtu në dispozicion për vendet tona që nga fillimi.

iphone 5se

Nuk do të ketë rezervime për iPhone 5se ose iPad Air 3

Burimet e Gurman sigurojnë se nuk mund te rezervohet as iPhone 5se dhe as iPad Air 3. Vendosja e pajisjeve në shitje sa më shpejt pas prezantimit të tyre nuk do të ishte një strategji e re për ata në Cupertino, pasi zakonisht duhen disa javë për t'i hedhur në shitje në vendet e para dhe zakonisht ofrojnë mundësia e rezervimit të tyre për t'i mbledhur më vonë në një dyqan fizik. Objektivi i kësaj strategjie të re mund të jetë të "ftojë" klientët potencialë të vendosin të blejnë pajisjet së shpejti, gjë që do të jepte një imazh që ethet për (veçanërisht) iPhone vazhdojnë të ekzistojnë, dhe kjo është diçka që unë do ta quaja investitori vëmendje ipad-air-3 Kujtojmë që iPhone 5se pritet të ketë një Ekran 4 inç, Kamera 8 megapiksel, mundësia e 2 GB RAM, procesori A9 dhe çipi NFC për të paguar me Apple Pay. IPad Air 3 do të kishte i njëjti dizajn si iPad Pro, por me një ekran 9,7 inç, blic dhe Lidhës Smart. Asnjëra nga pajisjet nuk do të kishte 3D Touch. A jeni duke pritur për 18? Çfarë po planifikoni të blini?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   ase dijo

  burim? ju kurrë nuk vendosni shkronja ... vërtetësi 0 ...

  1.    Jaranor dijo

   Burimi: Mark Gurman ju duket pak burimi më i mirë.

 2.   Jaranor dijo

  Unë pres iPad Air 3, kam iPad Air 2 dhe shumë prej jush do të më tregoni se sa keni mbetur, na besoni se pesha e viteve është tashmë e dukshme dhe një azhurnim është shumë i nevojshëm, duke filluar me altoparlantët që ishin mut i iPad Air 2 një tingull i vogël dhe jehonë dhe vibruese në të gjithë iPad dhe gjëja më e mirë që Apple thotë se është e tillë dhe se është normale dhe e mirë, ne do të bëjmë një mut të plotë në altoparlantë, gjithashtu Touch ID 2 do të duket budalla, por kur të mësoheni me të iPhone 6s që zhbllokohet pothuajse vetëm në një mikrosekondë është një mrekulli dhe pastaj kur merrni iPad ju mungon, dhe pastaj nëse zgjerojnë memorjen ram, mirëprituni të vendosni toka me ardhjen e mundshme të shumë përdoruesve për gjithçka në botë (jo vetëm arsim) me iOS 10, dhe pastaj sigurisht një procesor i fuqishëm më i mirë dhe nëse ka 4K ekrani është gjithashtu i mirëseardhur.

  Qëllimi im është të shes iPad Air 2 64gb 4g me një vit dhe garanci dhe faturë dhe gjithçka dhe të blej WiFi iPad Air 3 64gb (pasi nuk e përdor 4g dhe preferoj të blej wifi përveç më të lirë dhe kështu që kam gati një ndryshoni pa vendosur para ose pothuajse para)

  Presim iPad Air 3.

  1.    kk-lin dijo

   «Pa vendosur para ose pothuajse para» hahahahahahaha

   1.    Jaranor dijo

    Do të të tregoj iPad Air 2 4g dhe po marr 100 € më shumë për 4g dhe ai që dua është wifi, do të duhet të vendos para, por tashmë po të them shumë pak që di të shes një iPad mirë me një garanci dhe në gjendje perfekte. (E gjithë kjo duke thënë se ata nuk shkojnë deri në hardhi si iPad pro që rrethon çmimet e një iPad Air disi të ngritura por pak më shumë)

    1.    gjyshja dijo

     Por nuk e kuptoni që do të shesni një pajisje të përdorur? Dhe siç thoni më lart se tashmë mund të shihni peshën e viteve ... Vlera e pajisjeve të përdorura të Apple në tregun e dorës së dytë është e pakuptueshme, duket e gjitha çmenduri, por sigurisht për sa kohë që ka njerëz që i blejnë ato , atëherë ato shitje që nuk kanë kuptim racional do të vazhdojnë të bëhen. Po, ju jeni i zgjuar, po, shisni një iPad Air 2 me 4G me të njëjtin çmim ose praktikisht të njëjtë me atë që do të kushtojë një iPad Air 3 Wifi, ole ju.

     1.    Imazhi i mbajtësit të vendit Rafael Pazos dijo

      A është se ekziston një ndryshim i madh midis një Wi-Fi iPad dhe një Wi-Fi + iPad celular ... Nuk e di nëse ishte 150 euro apo pak më shumë ... Dua të them, mund të kushtojë njësoj si një iPad Air 3 me 64 Wi-Fi ... Shikoni PRO, 1079 euro modeli 128 vetëm me wifi, nëse e blini në celularin tuaj është 200 euro më shumë ... kështu që nxirrni përfundime ...

      Brohoritje !!

      1.    gjyshja dijo

       Nëse ajo që unë nuk e kuptoj është se njerëzit vendosin pajisjet e tyre të përdorura (iPhone, iPad) pas një viti ose një viti e gjysmë me pothuajse të njëjtin çmim me ato të reja! Ka akoma njerëz që shesin një iPhone 6 64GB për 600 €, a jemi të çmendur apo çfarë? Unë madje nuk do të blija një pajisje të përdorur që nuk do ta lëshoj vetë gati me të njëjtin çmim si modeli i ri. JO RRUGE