iPhone 6 Plus do të konsiderohet vintage deri në fund të vitit

iphone 6iphone 6plus

Kur kompania me bazë në Cupertino ndalon shitjen e një pajisjeje përmes kanaleve të saj të rregullta të shpërndarjes, Apple Ai i klasifikon ato në dy kategori: Vintage dhe Obsolete. Pajisja tjetër që do të jetë në kategorinë Vintage është iPhone 6 Plus.

Sipas djemve nga MacRumos, të cilët kanë pasur akses në një memorandum të brendshëm, Apple do të integrojë iPhone 6 Plus në listën e produkteve Vintage të kompanisë, që nga viti kanë kaluar më shumë se 5 vjet pasi zyrtarisht u ndalua shitja në treg.

Kur kanë kaluar 5 vjet që kur një produkt është shitur zyrtarisht, pajisja bëhet Vintage. Kjo do të thotë se Apple nuk na siguron se do të ketë pjesët e nevojshme për të riparuar pajisjen.

Kur kanë kaluar më shumë se 7 vjet nga hera e fundit që një produkt i Apple ishte në shitje përmes kanaleve zyrtare, pajisja bëhet e vjetëruar dhe Apple nuk mund të riparojë ose të ofrojë shërbime të asnjë lloji.

  • Produktet konsiderohen të cilësisë së mirë kur Apple ndaloi shpërndarjen e tyre për shitje më shumë se 5 e më pak se 7 vjet më parë.
  • Produktet konsiderohen të vjetëruara kur Apple ndaloi shpërndarjen e tyre për shitje më shumë se 7 vjet më parë.

Lidhur me produktet e markës Monster Beats Ato konsiderohen të vjetruara pavarësisht se kur janë blerë.

Nëse keni një iPhone 6 Plus në një sirtar me një problem dhe ju vjen keq për ta hequr qafe atë, mund t'i jepni përsëri një shans të dytë nëse e merrni për riparim para fundit të vitit, megjithëse ndoshta riparimi, i çfarëdo lloji, kushton më shumë se sa vlerësohet terminali në tregun e dorës së dytë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.