IPhone 8 do të ishte prej xhami dhe do të kishte tre modele, përfshirë një 5-inç

Koncepti iPhone 8

Edhe pse jemi gati një vit larg prezantimit të iPhone 8 të ardhshëm, ka shumë thashetheme që janë dëgjuar për një kohë të gjatë në lidhje me smartphone që do të festojë 10 vjetorin e iPhone, dhe që për këtë arsye është i destinuar t'i lërë të gjithë pa fjalë . Nga Thashethemet më të fundit Apple do të lançojë tre madhësi të ndryshme të iPhone 8, me 4.7, 5 dhe 5.5 inç dhe të gjitha me pjesën e përparme dhe të pasme të xhamit, duke braktisur aluminin e modeleve aktuale dhe duke lënë pas thashethemet që siguruan që qeramika do të ishte një nga materialet e përdorura në modelin "Top" të markës.

Burimi i lajmit është faqja japoneze Nikkei, e cila siguron se Apple ka braktisur idenë e krijimit të një smartphone "Top" me pjesën e përparme të bërë nga shtëpia dhe qelqi dhe modelet e tjera me pjesën e pasme të aluminit, dhe në vend të kësaj tre modelet që ata do të përdorni të njëjtat materiale. Një kornizë alumini shumë e hollë do të ishte ajo që do të kompletonte dizajnin e smartphone-it tjetër Apple. Përveç kësaj, modeli premium i vitit 2017, 5.5 inç, do të ketë një ekran pa korniza, të lakuar dhe OLED, ndërsa modelet e tjera do të kenë një LCD konvencional si ai që tani përfshin iPhone 7 dhe 7 Plus.

Thashethemet gjithashtu tregojnë se atij modeli Premium do t’i mungonin butonat në pjesën e përparme, me sensorin e gjurmës së gishtit të integruar në ekranin e vetë pajisjes dhe pa butonin e shtëpisë, në sajë të integrimit të teknologjisë 3DTouch dhe motorit të ri të përmirësuar haptik që përfshin iPhone 7 dhe 7 Plus. Karikimi pa tel do të ishte një tipar tjetër i këtij terminali të ri që nuk do ta shohim deri në shtator 2017 dhe për të cilin do të kemi shumë thashetheme deri atëherë. Planet e Apple madje mund të ndryshojnë nga tani në atë kohë, duke lënë përmasat e mesme 5-inç, ose duke u kthyer në alumin për modelet më themelore.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Aquitaine (@ Aquitaine86) dijo

    Gjithçka është e mundur edhe pse thashethemet me kaq shumë kohë paraprakisht gjithmonë priren të dështojnë, por 3 madhësitë dyshoj shumë.