Mark Gurman: "iPhone SE do të jetë pothuajse identik me iPhone 5s: skajet e mprehta, por kamera 12MP"

Blini iPhone 5s

Mark Gurman ka folur përsëri, që do të thotë se kemi diçka që kalon nga thashethemet te lajmet gati të konfirmuara. Ajo që ai thotë në lidhje me dizajnin e ardhshëm të iPhone «mini» kthehet për të mbledhur informacionin që thashethemet e së kaluarës siguruan dhe flasin për një iPhone SE me një dizajn në gjysmë të rrugës midis asaj të iPhone 5s dhe atij të iPhone 6 / 6s. Sipas Gurman, iPhone i ardhshëm 4 inç do te duket me shume si 5s sesa modelet më aktuale.

IPhone SE që përshkruan Gurman do të kishte kreshta, butona të vëllimit të rrumbullakët, butonin e gjumit në krye dhe jo pranë tij siç pretendonin disa thashetheme, një portë kufjesh 3.5 mm, një altoparlant dhe mikrofon. Në pjesën e pasme do të kishim metal në pjesën qendrore dhe gotë në pjesën e sipërme dhe të poshtme. Pjesa e përparme do të ndryshonte pak dhe do të përfshinte një gotë pak të lakuar, por aq pak sa vështirë se do të vërehet me sy të lirë. Më shumë gjasa, lakimi i xhamit të iPhone SE është përfshirë për të përmirësuar ndjenjën kur e kemi në dorë pa ndonjë mbulesë, diçka që ata që kanë pasur një iPhone 6 / 6s do ta kuptojnë në mënyrë të përsosur.

IPhone SE do të jetë në gjendje të regjistrojë me cilësi 4K

Por ngjashmëritë me iPhone 5s do të qëndrojnë atje. Brenda, dhe gjithçka sipas Mark Gurman, iPhone SE do të ketë Procesori A9, Bashkë-procesor M9 që do t'ju lejojë të përdorni "Hej, Siri" në çdo kohë (përveç kur kemi pajisjen të ruajtur në një xhep, për shembull), çipin NFC për të bërë pagesa me Apple Pay dhe përmirësime në celular dhe Wi- Rrjetet Fi. Kamera gjithashtu do të përmirësohej, duke kaluar nga 8MP e iPhone 5s në 12MP dhe regjistrim 4K i cili është gjithashtu i disponueshëm në iPhone 6s dhe 6s Plus. Do të ishte gjithashtu në përputhje me Fotot e gjalla.

Sa i përket çmimit të tij, Gurman beson se do të ketë të njëjtin çmim si iPhone 5s tani, gjë që do të bënte modeli i hyrjes me 450 dollarë (509 € TVSH e përfshirë në Spanjë). Por gjëja më e mirë do të ishte për ata që vendosin të blejnë pak më shumë kapacitet, pasi modeli 32 GB do të zhdukej dhe për të njëjtin çmim mund të blihej modeli 64 GB. Gurman nuk përmend asgjë në lidhje me një model 128 GB.

Ky iPhone SE i përshkruar sot do të mbërrijë në të njëjtat ngjyra si iPhone 6s, duke shkuar nga ngjyrat Argjend dhe Gri Hapësirë ​​në të cilat iPhone 5s aktualisht është në dispozicion për të përfshirë gjithashtu Gold dhe Rose Gold. Nëse është ashtu siç e përshkruan Gurman, a do ta blini?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

    Nëse nuk e kanë në të zezë, jo