IPhone SE ha markat kineze në gjigantin aziatik

iphone-10

IPhone SE do të jetë një dështim, thanë ata, katër inç është një pajisje e vogël që ata thanë, dizajni i rishfaqur i iPhone 5 nuk i pëlqen askush që thanë ... iPhone SE nuk ndalet së korruri numra të mirë kudo që të shkojë, kjo është diçka që askush nuk guxoi ta tregonte. Dhe është që telefoni i shkëlqyeshëm Apple ka parë shtrëngimin e aksioneve të tij në Spanjë, Shtetet e Bashkuara dhe një pjesë të Evropës, por si gjithmonë, pajisjet Apple tejkalojnë kufijtë dhe nuk do të ishte më pak me iPhone SE. Zbulojmë se pasi kemi marrë më shumë se 3 milion rezervime në muajin e parë, iPhone SE po fiton terren për markat si Huawei ose Xiaomi në Kinë.

Padyshim, veçanërisht në markat e vogla, si Huawei po mbretëronin deri më tani në vendin e tyre, ato ofrojnë tipare relativisht të mira me një çmim të ulët. Sidoqoftë, ardhja e iPhone SE dhe çmimi i tij i pamposhtur duket se ka thyer një flluskë në Kinë nga një numër i kompanive se deri më tani ata kurrë nuk kishin parë të kërcënuar biznesin e tyre. Sipas një raporti të lëshuar nga DigiTimes Këto kompani po e kuptojnë se si iPhone SE po bëhet një pajisje teorikisht e përballueshme, kështu që firmat kineze kanë filluar të humbin lojën në shtëpi.

Prezantimi me çmim relativisht të ulët të iPhone SE në Kinë ka ngrirë pjesën e tregut të markave lokale si Huawei, Xiaomi, Vivo dhe Oppo, duke ndikuar drejtpërdrejt në fitimet e tyre.

Këto katër inç që disa "specialistë" morën për të vdekur, pas imponimit të palogjikshëm të paneleve të mëdha (megjithëse me cilësi të ulët) në çdo lloj terminali, nuk pushojnë së befasuari me kalimin e kohës. Me vetëm një muaj në treg, pak parashikuan një pritje kaq të mirë të këtij telefoni, për të cilin një server nxituan t'i japin atij një sukses që të tjerët donin ta mohonin disa javë më parë në këtë postim. IPhone SE vazhdon të fitojë terren, një çmim mes-varg me karakteristika të fundit. Nëse nuk e keni parë rishikimin tonë të thelluar të iPhone SE ne ju lëmë lidhjen për postimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Buuuaaa buuua buuua urrejtës të varfër !! Ata do të qajnë në mënyrë të pakontrolluar. Se është një riparim, që ata nuk shesin, se është një dështim, që ... Blah blah blah
  Suksesi total i shitjeve, goditje në të gjithë gojën e urrejtësve !!

 2.   anonim dijo

  Kina bllokon dyqanin ibooks dhe dyqanin e filmit Apple, mendoj se ky lajm ka të bëjë me këtë të botuar, nuk mendoni?

 3.   Paul Aparicio dijo

  Përshëndetje Jorge. Jemi në tremujorin e dytë dhe aty flasim për të parën. Në bilancin e parë fiskal (janar) janë mbledhur të dhënat për tetorin, nëntorin dhe dhjetorin e vitit paraardhës. Në bilancin e dytë (prill), të dhënat për janar, shkurt dhe mars janë mbledhur. IPhone SE u prezantua në 21 Mars.

  Një përshëndetje.