iPhone SE i ri do të ketë MagSafe dhe jetëgjatësi më të gjatë të baterisë

iPhone SE 2022 5G

Disa orë pas prezantimit të iPhone SE të ri, janë zbuluar veçoritë e reja: Ai do të përfshijë MagSafe, bateria e tij do të zgjasë më gjatë dhe ekrani do të ketë gjithashtu mbrojtjen "Ceramic Shield". si iPhone-ët e nivelit më të lartë.

Rrjedhja ka ndodhur në një blog korean, kështu që duhet të jeni shumë të kujdesshëm me të, por nëse është e vërtetë, iPhone SE i ri do të përfshijë veçori që deri më tani ishin të rezervuara për iPhone me çmime më të larta. iPhone SE 2022 do të përfshijë sistemin MagSafe, kështu që do të ketë magnetët që lejojnë përdorimin e aksesorëve MagSafe si bateritë, bazat e karikimit, stendat dhe mbajtëset e kartave që deri më tani mund t'i përdornim vetëm në iPhone 12 dhe 13. Kjo magnetike sistemi gjithashtu lejon karikim pa tel më i fuqishëm deri në 15W, e cila do të mundësonte rimbushje më të shpejtë të terminalit, i cili deri më tani kishte një maksimum prej 7,5W.

Ai gjithashtu siguron të njëjtin burim si bateria do të zgjasë më gjatë, megjithëse nuk jep detaje nëse do të jetë për shkak të përdorimit të një procesori më efikas, A15, apo nëse do të jetë për shkak të përfshirjes së një baterie më të madhe. Kujtojmë se ky iPhone i ri do të ketë lidhje 5G, ndaj bateria është një detaj që shqetëson shumë blerës potencialë. Xhami i përparmë që mbron ekranin do të ketë Veshje "Qeramike Cield"., një teknologji që Apple tashmë e përdor në iPhone të kategorisë më të lartë dhe që i jep mbrojtje më të madhe xhamit kundër rënies. Memoria RAM gjithashtu do të rritet në 4 GB, krahasuar me 3 GB që kanë modelet SE tani.

Ky burim tashmë ka qenë burimi i disa thashethemeve që janë konfirmuar në të kaluarën, por edhe siguroi se gjatë vitit 2021 Apple do të lansonte një iPad mini Pro, fakt që nuk ndodhi. Nëse vërtetohen këto thashetheme të publikuara sot, e reja iPhone SE do të ketë specifikime shumë të ngjashme me iPhone-in më të fuqishëm, edhe pse me një dizajn shumë më të vjetër që ruan Touch ID dhe pjesën e përparme me korniza më të mëdha.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.