IPhone jeton kohët e tij më të mira në Spanjë në vitet e fundit

Spanja është padyshim një vend ku Apple nuk gëzon pjesën e tregut ekuivalente me atë të vendeve të tjera si Mbretëria e Bashkuar, Zvicra ose Shtetet e Bashkuara. Jo shumë më pak, por realiteti është se Apple po gjen koha e tij më e mirë në Spanjë që nga lansimi i iPhone 6, duke kruar krejt një kuotë në një territor të dominuar plotësisht nga Android.

Ky është pikërisht vendi ku Huawei është marka kryesore, duke rrëzuar nga froni Samsung-un e plotfuqishëm, por duke ruajtur të njëjtin sistem operativ. Sidoqoftë, Kompania Cupertino po përjeton fjalë për fjalë një nga kohët më të mira në Spanjë që nga vjeshta e shkurtit të këtij viti.

Kështu Apple ka arritur një pjesë prej 11,4%, shumë afër 12,6% që paraqet në një vend latin siç është Italia. Këto janë shifrat që të dy vendet paraqitën për gusht 2017, dy vendet që i rezistojnë më së shumti kompanisë Cupertino brenda Evropës. Të gjitha vendet evropiane në përgjithësi kanë përjetuar një rritje prej rreth 1,2%, por të gjitha këto të dhëna vazhdojnë të bien shumë në kontrast me praninë e terminaleve të Google në Spanjë, aq sa 88,3% e të gjithë telefonave në Spanjë ata përdorin ndonjë version të Android.

Të paktën kjo ishte analiza e fundit që Kantar ka ndare, dhe kjo na bën të mendojmë se megjithëse Apple vazhdon të fitojë pak terren për sa i përket telefonisë mobile në Spanjë, është akoma shumë larg konkurrencës që vazhdon të ofrojë telefona midis 200 dhe 300 euro që mbajnë rezultate spektakolare. Me pak fjalë, duket se rezultatet e iPhone, disi të mbajtura, dhe rënia e shitjeve të modeleve të fundit të fundit të Samsung na bën të mendojmë se moda për telefoninë e shtrenjtë po kalon dhe njerëzit rimendojnë blerjet e tyre shumë më tepër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Pedro Reyes dijo

    Më duket shumë mirë, sepse i dua pajisjet e tyre dhe teknologjitë dhe përparimet e tyre, në fakt kur u shfaq 3D Touch unë u detyrova ta provoj dhe sot është një nga tiparet më të përdorura të iPhone pa asnjë dyshim.