IPhones me 5G mund të vonohen nga Covid-19

Çipi 5G

Nikki, Media e njohur japoneze e lajmeve shpjegon se vonesa e këtyre modeleve të reja të iPhone me teknologji 5G është pothuajse pothuajse e pashmangshme për shkak të koronavirusit ose i quajtur ndryshe Covid-19. Kjo, sipas mediave, është për shkak të dy arsyeve: e para është se mungesa e furnizimit mund të ndikojë drejtpërdrejt në prodhimin e këtij iPhone dhe arsyeja e dytë është se vetë kompania do të mendonte drejtpërdrejt për lëshimin e këtyre pajisjeve më vonë për të shmangur që ato nuk shiten aq shumë. ashtu si pjesa tjetër e modeleve.

Dhe u tha që shtimi i teknologjisë 5G në iPhone do të rrisë çmimin e këtyre dhe logjikisht me të cilën ekonomia e miliona njerëzve po "bie" do të preket, kështu që një arsye e mundshme për vonesën e këtyre iPhone do të ishte pikërisht frikë se nuk do të shiten. Nikkei Ai gjithashtu flet për ndërlikimet e udhëtimit në Kinë gjatë këtyre muajve për inxhinierët e tij dhe gjithçka shton një vonesë më se të mundshme.

Zhvillimi i iPhone do të ishte prekur dhe kjo nuk është e mirë për modelet e reja, vonesat mund të shtohen deri në dy ose tre muaj. Padyshim që ky është një lajm që ne kemi qenë duke parë për muaj, pikërisht kur kriza e koronavirusit në Kinë, Kishte shumë media që flisnin për probleme në prodhimin e iPhone dhe pajisjeve të tjera Apple. Në momentin që lansimi i MacBook Air, Mac mini dhe marka e re iPad Pro me tastierat e tyre të reja tashmë ka ndodhur, kështu që nuk duhet të jemi pesimist në këtë drejtim, edhe pse është e vërtetë që do të jetë e vështirë të respektohen afatet e nisjes me këtë pandemi prek të gjithë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.