iBoy, haraçi që iPod meriton

IPod ringjalli botën e muzikantëve. Madhësia e tij e vogël, lehtësia e trajtimit dhe dizajnit e bëri atë pikë referimi për muzikantët portativ, dhe iBoy i ri nga ClassicBot është haraçi që meriton një produkt i tillë portreti.

I prezantuar për herë të parë më 23 tetor 2001, Apple e përshkroi atë si “një MP3 player novator që ruan deri në 1000 këngë në cilësi CD në një pajisje portative që peshon vetëm 184 gram përshtatet në xhepin tuaj me lehtësinë e përdorimit të firmës së Apple dhe sinkronizimin automatik që shkarkon të gjithë bibliotekën tuaj iTunes në pajisjen tuaj dhe e mban atë të sinkronizuar sa herë që e lidhni me Mac-un tuaj. " Këto fjalë që janë kaq të zakonshme pothuajse 19 vjet më parë ishin një revolucion i vërtetë që ndryshoi plotësisht tregun për lojtarët MP3.

Classicbot, prej të cilave tashmë ju kemi treguar miniaturat e Mac-it të parë dhe iMac-it të parë, donte të mbante mend edhe detajin më të vogël të kësaj pajisjeje legjendare dhe e ka krijuar këtë iBoy në plastikë të bardhë ABS me një krom mbrapa, ashtu si origjinali iPod Rrota e kontrollit është e rrotullueshme dhe butonat mund të shtypen, me tingullin e tyre karakteristik, dhe përmban lidhjet dhe butonat e iPod origjinal. Pjesët janë të lëvizshme dhe janë fiksuar nga magnet, kështu që ne mund të "gjallojmë" iBoy tonë. Edhe kufjet mund të lidhen me tela dhe të vendosen në modalitetin "iPod" pa duar dhe këmbë. Kjo kukull nuk ka asnjë lloj pjesë elektronike brenda.

Classicbot ka nisur këtë projekt në Kickstarter (lidhje) dhe për 5 orë ai tashmë e arriti qëllimin për të kaluar përpara, kështu që tashmë është e sigurt që kushdo që merr pjesë do të marrë iBoy e tyre të vogël. Për 41 € (përfshirë kostot e transportit në Spanjë) ju mund të merrni iBoy tuaj. Unë tashmë e kam porositur timen, ka më pak se një muaj që ju të porosisni tuajin. Dërgesat do të bëhen në nëntor të këtij viti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.