iCloud dhe Photos tani na lejojnë të ndajmë foto me familjen tonë

Aplikacioni Photos në iOS 16 gjithashtu merr ndryshimin e merituar, ose më saktë një integrim të fuqishëm me iCloud. Reja e Apple ka një karakter të theksuar familjar, dhe si mund të ishte ndryshe, ajo po fokusohet në mënyrën se si përdoruesit e En Familia vendosin të ndajnë fotot e tyre. Tani Apple ka bërë një hap tjetër në këtë sistem bashkëpunimi.

Tani aplikacioni Photos do të na lejojë të ndajmë automatikisht fotot me familjen tonë duke përdorur iCloud AI. Në këtë mënyrë, të dy aplikacionet do të punojnë së bashku dhe do të përmirësojnë rezultatet.

Ne do të jemi në gjendje të rregullojmë me cilët përdorues të Family Sharing ne ndajmë fotot tona me një konfigurim të thjeshtë, në thelb duke përdorur njohjen e fytyrës, gjë që do ta bëjë këtë aftësi të re më të mirë dhe më funksionale.

Ne do të zgjedhim shpejt dhe me lehtësi se çfarë lloj fotografish do të ndajmë, si dhe kush do të ketë akses në to. Kjo është mënyra se si Apple përmirëson veçoritë e iCloud Family Sharing që deri më tani ishin mjaft të dobëta. Arsyeja për këtë risi nuk është gjë tjetër veçse fakti i komodifikimit dhe tërheqjes së përdoruesve në shërbimet e ndryshme iCloud+.


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.