iFixit gjen më shumë bateri dhe rezistencë më të mirë ndaj ujit në Apple Watch S2

mollë-orë-brendshme mollë-orë-brendshme

IFixit e do atë, dhe ne duam që ju e doni atë. Po flasim për prishjen e pajisjeve që kanë logon e mollës. Dje ekipi iFixit filloi të punojë me Apple Watch Series 2, pajisja më e fundit e veshshme nga kompania Cupertino që mund të blihet sot. Kjo rrëmujë ka treguar disa lajme që Apple nuk dëshironte t'i përmendte në Keynote, siç ndodhi tashmë me 3 GB RAM disa ditë më parë. Le të hedhim një vështrim brenda Apple Watch Series 2 nga ekipi i ekspertëve iFixit.

iFixit tashmë ka publikuar në faqen e saj të internetit analizën e parë brenda Apple Watch Series 2, e cila ka zbuluar në radhë të parë një bateri jo të pakonsiderueshme 273 mAh në modelin 38 mm, e cila supozon 33% më shumë bateri sesa në modelin e mëparshëm (205 mAh). Sidoqoftë, përkundër kësaj rritje të konsiderueshme të baterisë, larg asaj që mund të shohim në kalimin nga një iPhone në tjetrin, autonomia nuk është përmirësuar, të paktën sipas Apple. Sidoqoftë, kjo mirëmbajtje e autonomisë edhe me më shumë kapacitet mund të jetë për shkak të GPS të integruar që Apple Watch Series 2 ka për kredi.

Siç ka komentuar tashmë Apple, rezistenca ndaj ujit është përmirësuar, me synimin që përdoruesit të mund ta përdorin atë për të matur ushtrimet e tyre në ujë. Kjo rezistencë ndaj ujit ju lejon të uleni në 50m për një maksimum prej tridhjetë minutash. Ndërkohë, iFixit nuk i ka gjetur akoma chip-in dhe GPS-in e ri S2 për t'i parë mirëAta po punojnë shumë për të çmontuar Apple Watch Series 2 në mënyrë që të mund të shijojmë udhëzimet e tyre të riparimit të shpejtë. Ne nuk ishim aspak të befasuar nga përmirësimi i kapacitetit të baterisë në funksion të shkëlqimit më të lartë të ekranit dhe GPS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.