iFixit prish AirPods Pro të ri dhe ne shohim brenda

Dhe është se me të vërtetë firma e njohur sapo ka kryer "lotimin" e saj të njohur të AirPods Pro të ri dhe logjikisht për të parë brendësinë e tyre u është dashur fjalë për fjalë t'i thyejnë ato. Dhe është se si pjesa tjetër e AirPods që kanë kaluar nëpër tryezën iFixit, prerja e këtyre kërkon një dorë të fortë dhe vetëm duke i thyer ato mund të shohësh brenda.

Në këtë rast, kufjet pa tela të Apple doli në treg për 279 euro dhe padyshim që riparimi i tyre është i pamundur, siç tregohet edhe në iFixit. Pra, në rast të humbjes, dështimit ose problemit, do të jetë e nevojshme të ndryshoni kufjen e plotë si me versionet e mëparshme të lëshuara nga djemtë nga Cupertino.

Nuk e kemi idenë se sa e ndërlikuar duhet të jetë të bësh modelimin e përbërësve të brendshëm dhe më pas prodhimin pasues për t'i shtuar brenda kufjes, dhe ato janë vërtet të vogla. iFixit shfaq drejtpërdrejt përbërësit dhe gjëja e parë që shfaqet është bateria, çipi dhe kufjet vetë me mikrofonin që na lejon të dëgjojmë rrethinën tonë ndërsa vazhdojmë të shijojmë muzikën.

Në çdo rast, shënimi ose më mirë rezultati që këta AirPods Pro të ri marrin për riparimin e tyre është zero nga 10, pasi nuk mund të jetë ndryshe. Curshtë kurioze që kutia e karikimit dhe vetë kufjet të kenë një numër serial të ndryshëm në secilin dhe kjo është që ne të mund të blejmë veçmas kutinë dhe kufjet vetë kur ato humbin ose dëmtohen. Çmimin e këtyre e kemi parë disa ditë më parë dhe në të dy rastet do të kushtojë rreth 100 euro për të zëvendësuar njërën prej tyreOse një kufje ose vetë kutia e karikimit. Nga rruga, kutia e karikimit shton ngarkimin pa tel dhe ju mund të shihni më shumë detaje të kësaj avarie direkt në faqja e internetit iFixit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.