iFixit publikon imazhet e brendshme të iPhone 12 Pro Max: bateria në L dhe moduli i ri i kamerës

Ju e dini se çfarë na pëlqen në lidhje me pajisjet e reja Apple, por çfarë ka brenda tyre? A është e vërtetë gjithçka që ata na tregojnë në Keynotes? A mund të na besojmë? Pas lëshimeve zyrtare, është radha e mediave teknologjike ose kompanive si iFixit të konfirmojnë të gjitha ato detaje në nivelin e harduerit që ata mburren aq shumë në radhët e Cupertino. Sot djemtë nga iFixit sapo kanë publikuar analizën e parë të brendësisë së iPhone 12 Pro Max, çmontimin e tij. Vazhdoni të lexoni se ne ju tregojmë të gjitha detajet e brendshme të iPhone 12 Pro Max.

Siç mund ta shihni në imazhin që drejton këtë postim, një nga ndryshimet kryesore me vëllain e tij më të ri, iPhone 12 Pro, është se 12 Pro Max përfshin një bateri në formë L, diçka që u përdor tashmë për herë të parë në iPhone 11 Pro Max. Shtë një bateri më i vogël se iPhone 11 Pro Max (në këtë rast arrin 14.3Wh krahasuar me 15.04Wh vitin e kaluar), por është akoma "më i madh" se ai i iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro.

Por ajo që padyshim është për t'u habitur është ajo që shihni në këto rreshta, modul i ri fotografik. Dhe është që Apple bëri një theks të veçantë në ndryshimet fotografike të modelit Pro Max krahasuar me Pro-n normal. Në këtë rast ne e gjejmë sensorin më të madh fotografik që kemi parë më parë në një iPhone. Një modul fotografik që, siç mund ta shihni në imazhin me rreze X, ka tre magnet (poshtë majtas) që sigurojnë stabilizimin e figurës në nivelin e sensorit, në vend se në nivelin optik siç e kishim parë më parë. Dhe gjëja e mahnitshme është se këta magnet mund të lëvizin sensorin deri në 1000 herë në sekondë për të kompensuar dridhjet që bëjmë kur bëjmë një fotografi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.