Ikea azhurnon gamën e llambave TRADFRI të pajtueshme me HomeKit

Gjithnjë e më shumë mundësitë që kemi në treg për ta bërë shtëpinë tonë një shtëpi të zgjuar. Dhe gjithashtu, ka gjithnjë e më shumë shqetësime nga kompani si Apple për të përmirësuar sigurinë në lidhjen e pajisjeve të ndryshme të kontrollueshme inteligjente me sistemet e automatizimit në shtëpi të Apple.

Dhe kemi një lajm të mirë për të gjithë ata që janë të apasionuar pas botës së automatizimit të shtëpive dhe konkretisht HomeKit të Apple. Dhe është se djemtë e Ikea dëshiron të jetë një nga furnizuesit e llambave dhe pajisje inteligjente për shtëpinë tonë. Tani, ata sapo kanë nisur llamba të reja TRADFRI, llamba inteligjente të pajtueshme me HomeKit nga Apple. Pas kërcimit ju japim më shumë detaje se çfarë do të gjejmë ...

Ikea ka dashur të rinovojë gamën TRADFRI të llambave inteligjente me llamba të reja që ndjekin trendet e sektorit. Një e re llambë filamente me fole E26 (nuk është ende në dispozicion në faqen spanjolle) që na ofron deri në tre temperatura të ndryshme ngjyrash që arrijnë deri në 806 lumen. A llambë e re konvencionale E12 që na lejon të ndryshojmë ngjyrën e saj, dhe mbi të mund të bëni paketën fillestare TRADFRI. Përveç këtyre llambave të reja, Ikea ka dashur të dalë në treg përs paneleve të lehta, diçka që kompanitë e tjera të tilla si Nanoleaf ose LIFX tashmë e bëjnë. me disa panele me madhësi të ndryshme që mund t’i përdorim edhe me Apple HomeKit

Siç thamë, pritet që pak nga pak (sidomos gjatë muajit gusht) të gjitha llambat e reja TRADFRI nga Ikea do të arrijnë në dyqanet e ndryshme që marka suedeze ka në të gjithë botën. Kështu që ju e dini, kur vizitoni gjigantin e mobiljeve dhe dekorimeve, ndaluni në pjesën e ndriçimit për të parë lajmet. Dhe ju kujtojmë se këtyre llambave të reja TRADFRI do të bashkohen me blinds inteligjente të pajtueshme me HomeKit edhe gjatë muajit gusht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.