IKEA përgatitet të shumëfishojë investimet në pajisje me HomeKit

Aksesorët që na pëlqejnë më shumë janë pajisje shtëpiake inteligjente, pajisjet që ne mund t'i përdorim me iDevices tona dhe që mund ta bëjnë shtëpinë tonë një shtëpi të zgjuar. Kontrollues të dritës, blinds smart, kontrollues impiantesh ... një numër i pafund pajisjesh me të cilat mund të mësojmë më shumë për shtëpinë tonë. Dhe kjo IKEA, një nga prodhuesit më të mëdhenj të orendive shtëpiake, e di ...

Tani djemtë e IKEA dëshiron të bëhet edhe më serioze në lidhje me pajisjet inteligjente për shtëpinë, dhe siç thamë, ka qenë HomeKit teknologjinë për të cilën ata kanë vendosur në mënyrë që të lançohen këto pajisje inteligjente. Pas kërcimit, ne do t'ju tregojmë më shumë rreth asaj se çfarë planifikojnë djemtë e IKEA për vitet e ardhshme dhe pajisjet inteligjente të përputhshme me HomeKit të Apple ...

IKEA shprehet se filloi hulumtimin për pajisjet inteligjente në 2012, por tani është kur ata kanë krijuar linjën e re të biznesit me pajisje të zgjuara, një llinja e biznesit që ju dëshironi e çon kompaninë në një nivel të ri. Ishte menaxheri i kompanisë ai që bëri njoftimin e investimit, një investim që ka për qëllim të eksplorojë produktet dhe zgjidhjet nga linja e mobiljeve të kompanisë.

Ne kemi vendosur të investojmë në mënyrë të konsiderueshme në Home Smart në IKEA për të përshpejtuar zhvillimin. Ky është biznesi më i madh i ri që kemi krijuar që nga prezantimi i IKEA për fëmijë. Peter van der Poel, menaxher i IKEA Range & Supply.

Duke punuar së bashku me të gjitha departamentet e tjera brenda IKEA, njësia e biznesit IKEA Home Smart do të drejtojë transformimin dixhital të gamës së IKEA, do të përmirësojë dhe transformojë bizneset ekzistuese dhe do të zhvillojë fillestare për të sjellë produkte më të larmishme inteligjente për shumë më tepër njerëz. Sapo kemi filluar ends Björn Block, Drejtuesi Global i Biznesit në IKEA, mbaron.

Ata nuk thonë se cilat pajisje inteligjente janë në hartën e ndërmarrjes, por e vërteta është se pak nga pak po shohim se ku shkojnë të shtënat. Të fundit ishin altoparlantë inteligjentë nga Sonos, por sigurisht që do të shohim shumë më tepër me pajtueshmërinë HomeKit. Ne do të jemi në pritje ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.