Ikea Starvkind, pastrues i ajrit të brendshëm iKea i pajtueshëm me HomeKit

Tani mund të keni një pastrues ajri në shtëpi, zyrë, etj. por Ikea shkon një hap më tej dhe njofton fillimin e një modeli të ri pastrues të pajtueshëm me HomeKit të Apple, Ikea Starvkind.

Për ata që nuk e dinë, Ikea tashmë kishte një pastrues ajri në katalogun e produkteve të tij, por në asnjërën prej tyre nuk ishte e mundur të menaxhohej me të përmes HomeKit të Apple dhe në këtë rast ky model i pajtueshëm vihet në shitje tetorin e ardhshëm. Një nga veçoritë e këtij pastruesi është se mund të vendoset në fund të një tryeze me një përfundim druri duke fshehur kështu pastruesin në një mënyrë elegante dhe funksionale. 

Me këtë nuk do të thotë që dizajni është i shëmtuar, larg tij, por gjithmonë do të ketë diçka më të mbledhur nëse e përdorim këtë tabelë për të gjetur pajisjen në fund. Ne nuk kemi matjet e sakta për këtë pastrues Por nga imazhet e shtypit duket mjaft e madhe, kështu që në tryezë do të marrë pak më pak hapësirë ​​dhe do të jetë po aq funksionale. Starvkind ka një dizajn të rrumbullakët dhe përdor një sistem me tre filtra për të hequr aromat nga ajri, për të hequr grimcat dhe ndotësit.

E pajtueshme me HomeKit përmes urës Tradfri

Për të qenë 100% në përputhje me Apple HomeKit, ajo që ne rekomandojmë është të përdorni urën Tradfri, një qendër që ju lejon të përdorni këtë pastrues dhe pjesën tjetër të pajisjeve HomeKit jashtë shtëpisë. Isshtë me çmim 129 dollarë për pastruesin Starvkind189 dollarë për kompletin me tryezën dhe ura shitet veçmas për 35 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.