Imazhe të reja të evolucionit të Apple's Campus 2

mollë-kampus-2

Edhe një muaj tjetër do t'ju tregojmë në video evolucionin e punimeve të Apple's Campus 2, ambiente që do të bëhen objektet e kompanisë nga viti i ardhshëm. YouTuber Matthew Roberts ka ngarkuar një video të re në të cilën mund të shohim se si kanë evoluar punimet dhe në të cilën ajo që bie më shumë në sy është se struktura kryesore tashmë është pothuajse e mbuluar nga panele dhe xhami në tërësinë e saj. Si auditori ashtu edhe palestra për punonjësit janë gjithashtu praktikisht të kompletuar në mungesë të kompletimit të brendshëm të tyre, diçka që ne e fituam nuk do të jeni në gjendje të shihni përmes kësaj pamjeje të dronit.

Siç mund ta shohim në shumicën e objekteve mund të gjejmë panele diellore që do të jenë përgjegjëse për furnizimin e të gjithë energjisë elektrike të nevojshme për funksionimin e kompleksit. Në zonën e parkimit të jashtëm, ne gjithashtu mund të shohim se si Apple ka instaluar panele diellore duke përdorur në të gjitha sipërfaqet në mënyrë që të merren 14 megavatët e parashikuar për këto objekte. Siç ju informuam disa ditë më parë, Apple ka marrë lejet e nevojshme nga Komisioni Federal i Energjisë për të qenë në gjendje të shesë energjinë e tepërt që merr përmes diellit në shumicën e objekteve të saj, përfshirë ato në Campus 2.

Fillimisht, pasi keni kapërcyer pengesa të ndryshme me kontraktorët, punimet Ato janë planifikuar të përfundojnë në fund të këtij viti, në mënyrë që në fillim të vitit 2017, kompania me bazë në Cupertino të fillojë të lëvizë në objektet e reja. Disa muaj më parë ne botuam disa video brenda ambienteve, video që mezi zgjatën disa orë në YouTube, pasi Apple personalisht mori përsipër të kërkonte eliminimin e atyre videove nga Google, disa video në të cilat mund të merrnim një ide të madhësia e objekteve të reja të kompanisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.