Imazhet e para të iPhone 5se shfaqen në formën e një dizajni 3D

iphone 5se

Në kohën kur jemi, të gjithëve na dukej e çuditshme që nuk ishte shfaqur ndonjë "rrjedhje", në thonjëza, në të cilën ne pamë diçka në lidhje me iphone 5se. Deri më tani mund të flisnim vetëm për thashetheme, por sot janë shfaqur imazhet e para të një iPhone 5se, megjithëse ato nuk na tregojnë vetë një pajisje. Ajo që na tregojnë këto imazhe janë modelet që prodhuesit e aksesorëve supozohet të përdorin për të krijuar produktet e tyre, siç janë mbulesat.

Deri tani kemi besuar se dizajni i iPhone 5se do të ishte saktësisht i njëjtë me iPhone 6 me një ekran 4 inç, por nëse i kushtojmë vëmendje imazheve, iPhone "mini" i ardhshëm do të ketë një dizajn gati i saktë për iPhone 5s, me disa ndryshime siç është pozicioni i butonit të gjumit, diçka që ndan me modelet më aktuale të iPhone.

IPhone 5 do të duket më shumë si 5s sesa 6

iphone-5se-render-6

Për t'i bërë ata më të besueshëm, imazhet janë publikuar nga Mark Gurman, i cili tashmë ka qenë i ngarkuar me filtrimin e shumë informacioneve nga Apple, si pajisjet ashtu edhe programet kompjuterike. Burimet e tij sigurojnë që madhësia është saktësisht e njëjtë me atë të iPhone 5s, por me ndryshimin e pozicioni i ri i butonit të gatishmërisë. Xhami është pak i lakuar rreth skajeve, por jo aq shumë sa xhami në iPhone 6. Përndryshe, iPhone 5se do të ketë një dizajn gati të gjurmuar në iPhone 5s, gjë që i jep kuptim emrit të tij. Mund të themi se modeli i ri është një iPhone 5s i “Evoluar”.

Por gjëja më e rëndësishme do të jetë brenda, ku burimet sigurojnë se do të përfshijë atë Procesori A9 së bashku me bashkë-procesorin M9 që janë tashmë të pranishëm në iPhone 6s dhe 6s Plus. Ai gjithashtu do të përfshijë Çipi NFC për të qenë në gjendje të bëni pagesa me Apple Pay, mundësinë e marrjes së fotove live dhe një aparat fotografik të përmirësuar, por kjo nuk sqaron nëse do të jetë si iPhone 6 apo iPhone 6s. Nëse nuk do të ketë surpriza, pritet që të ketë një model në ngjyrën Rose Gold.

iphone-5se-bëj

IPhone 5se do të jetë i disponueshëm në Modele 16 GB dhe 64 GB dhe pritet të jetë i njëjti çmim me iPhone 5s tani. Mark Gurman gjithashtu thotë se kur do të jetë në dispozicion: do të paraqitet ditën Mars 15 dhe do të dalë në shitje 3 ditë më vonë, më 18 Mars. A i keni përgatitur tashmë paratë? Epo, më lër të bëj një shaka: në vizatime, unë nuk e shoh Touch ID. Unë ju lë me pjesën tjetër të imazheve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   anonim dijo

  Mjerim të mirë, sapo po e lexoja në 9to5mac dhe e ringarkova këtë faqe, ishte instinktive, hahaha duartrokitje Pablo, dhe faleminderit për shpejtësinë dhe përkthimin, tani unë do të lexoj artikullin që unë shoh imazhet dhe ato duket se kam kopjuar dizajnin e iphone 5se që kisha në mendje haha

  1.    anonim dijo

   hahaha nuk e pranoj shakanë tuaj, më ka dhënë të hetoj për atë koment, shikoni një artikull nga shumë kohë më parë nga Nacho ku filtroi ​​dizajnin e iphone 5s dhe 5c për prodhuesit: https://www.actualidadiphone.com/filtrada-la-apariencia-del-iphone-5s-y-la-del-iphone-de-bajo-coste/

   Ai që përshtatet me matjet e iphone 5s shihet se nuk ka as prekje id! Mund të jetë vetëm zakon i ekipit të dizajnit të mos heqë atë simbol që ka identifikuar kështu iPhone, edhe pse në disa imazhe duket se ka një ID prekëse, gjithashtu nëse do të përfshijë pagën e Apple, minimumi është që ka një prekje ID pranë nfc, dhe ka shumë të ngjarë që përdor prekjen e iphone 6.

   Ajo që më tërheq vëmendjen është se ajo ka fole kufjesh, dhe madje edhe më kurioze, është se ka dy altoparlantë, nuk do të ishte më një justifikim për të hequr folenë në iphone tjetër 7. Siç thoni ju, iphone 5s «evolucion »Përshtatet shumë me teorinë, por thjesht nuk më pëlqen emri, dhe më shumë në nivelin e marketingut mendoj se ky emër nuk i ndihmon Apple.

   1.    Paul Aparicio dijo

    Haha është për të trembur xD

    Kjo duhet të jetë në mënyrë që të mos japësh kaq shumë të dhëna. Unë mendoj se iPhone 6 gjithashtu kishte këto dizajne pa një buton në shtëpi. Ndoshta ata gjithashtu i bëjnë modelet nga modelet në mënyrë që të mos i bëjnë të gjitha nga e para.

    Por shhhhh xD

    Pershendetje

 2.   Mario dijo

  Unë tashmë jua përmenda atë në një artikull se ata do të rinovojnë vetëm zorrët e iPhone 5s aktual.
  Thjesht para se të merrni një iPhone të ri ata vetëm rinovojnë në mënyrë që e gjithë diapazoni
  Mbështet Apple Pay e cila, siç e dimë, këtë vit dëshiron të zbresë në Spanjë.

  Kjo për një iPhone 5s ata do të vendosin pajisje iPhone 6 dhe do të ekzekutohen.
  Unë dyshoj se ata e vendosin A9 në edhe pse unë do të doja atë.
  Përkundrazi me A8 është e mjaftueshme.
  Unë kam iPad MINI 4 dhe shkon shumë mirë me A8

  Çmimi për të cilin dyshoj
  16 GB 550 €
  64 GB 600 €
  Sipas mendimit tim, ajo që rrjedh në imazhe është një model për prodhuesit
  të aksesorëve që matjet janë pothuajse identike me iPhone 5s.

  Nga rruga @ anonimous
  Ku i shihni 2 folës ???
  Njëri është mikrofon dhe tjetri është altoparlant
  jo?

  1.    Anonim dijo

   http://img.actualidadiphone.com/wp-content/uploads/2016/02/iphone-5se-render-5-1024×368.png

   Në këtë imazh mund të shihet, edhe pse në të tjerët nuk shihet, është shumë e rrallë aq shumë vrima për një mikrofon