Si të përdorni çdo imazh si sfondin e një bisede në WhatsApp

imazhi si sfond WhatsApp

WhatsApp asnjëherë nuk është karakterizuar si një nga aplikacionet që ofron më shumë opsione kur bëhet fjalë për ta personalizuar. As kur bëhet fjalë për ofrimin e funksioneve të reja pasi që ajo kryesisht i dedikohet kopjimit të asaj që funksionon dhe Mola të aplikacioneve të tjera (kryesisht Telegram), duke nënkuptuar që departamenti i dizajnit nuk ekziston, ashtu siç nuk ekziston në Facebook ose Instagram.

Disa muaj më parë, WhatsApp u azhurnua për të shtuar mesazhe të përkohshme, mesazhe që zhduken pas 7 ditësh. I njëjti azhurnim shtoi gjithashtu një funksion të ri, të ngjashëm me atë të ofruar tashmë nga Telegram, i cili na lejon përdorni ndonjë imazh nga pajisja jonë si sfond bisede. Nëse doni të dini se si të përdorni ndonjë imazh si sfond të çdo bisede në WhatsApp, unë ju ftoj të vazhdoni të lexoni.

Gjëja e parë që duhet të dimë është se zëvendësimi i sfondit vendas WhatsApp të bisedave tona është një funksion që është i disponueshëm si në biseda individuale ashtu edhe në biseda në grup. Një tjetër gjë që duhet të dimë është se imazhet që ne tregojmë do të shfaqet vetëm në bisedën tonë, asnjëherë në bisedat e të tjerëve. Pasi të jemi të qartë në këto dy pika, fillojmë me shpjegimin.

imazhi si sfond WhatsApp

 • Pasi të kemi hapur WhatsApp, shkojmë te biseda në të cilën duam të shtojmë një imazh që e kemi ruajtur në aplikacionin Fotografitë.
 • Tjetra, klikoni në emrin e personit ose grupit për të hyrë në opsionet dhe klikoni mbi Wallpaper dhe tingull.
 • Tjetra, ne shtypim Zgjidhni një sfond të ri.

imazhi si sfond WhatsApp

 • Në dritaren e treguar më poshtë, ne mund të zgjedhim ngjyrat Ngjyra të lehta, të errëta dhe të ngurta. Në fund të fundit, shfaqet opsioni për të shtuar imazhe të aplikacionit Foto.
 • Kur klikojmë në këtë opsion, ne thjesht duhet të zgjedhim se cilën foto duam të shfaqim dhe të klikojmë Kap me kapëse.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.