ImgPlay - Krijues GIF me Fotografi dhe Video Falas për një kohë të kufizuar

imgplay

Përsëri ne flasim për një aplikacion që aktualisht është në dispozicion për tu shkarkuar falas, një aplikacion që Ka një çmim të rregullt prej 1,99 euro në App Store. ImgPlay na lejon të krijojmë skedarë dhe video GIF me Fotografi të drejtpërdrejta, foto, foto në modalitetin e shpërthimit dhe video shpejt dhe me lehtësi. Nga të gjitha aplikacionet që unë njoh se kjo është më e mira nga të gjitha dhe kam provuar shumë. ImgPlay është i pajtueshëm me iPhone, iPad dhe iPod touch.

Përveç krijimit të GIF, ne gjithashtu mund të shtojmë tituj për të personalizuar krijimet tona, për të shtuar filtra, për të modifikuar renditjen e kornizave, shpejtësinë e riprodhimit ... me pak përkushtim mund të krijojmë disa GIF mbresëlënëse për t'i ndarë ato përmes mesazheve të ndryshme aplikacione të pajtueshme me këtë format skedari. ImgPlay është gjithashtu i pajtueshëm me Mesazhet iOS 10 dhe nga të cilat ne mund të dërgojmë direkt GIF-et që krijojmë pa lënë aplikacionin.

Karakteristikat e ImgPlay

 • Bëni GIF dhe Video
  • me fotografi të drejtpërdrejta (iOS9 ose më të lartë)
  • me foto në mënyrën e shpërthimit
  • zgjedhja e fotografisë me foto
  • redaktimi i pjesëve të videove (video në GIF)
  • redaktimi i pjesëve të GIF (iOS9 ose më i lartë)
  • regjistrimi i videove (modaliteti KAMERA)
 • Ruaj GIF si video
 • Shto tituj
 • Aplikoni filtra
 • Redakto seksionin e kornizës
 • Redakto rendin e kornizës
 • Kontrolloni shpejtësinë e riprodhimit të kornizës (0,02s ~ 1s)
 • Kontrolloni drejtimin e riprodhimit të kornizës (përpara, prapa, përpara dhe prapa)
 • Koha e intervalit mund të zgjidhet kur krijoni video
 • Shpërndani shpejt në rrjete të ndryshme sociale: Facebook, Twitter, Instagram, Weibo, Facebook Messenger, WhatsApp, WeChat, QQ.
 • ImgPlay për iMessage (iOS 10)
  • Dërgoni një GIF të krijuar automatikisht me Fotografi të Drejtpërdrejta, Fotografi të Shperthyera, Video dhe GIF të ruajtura në aplikacionin Fotografitë pa lënë bisedën.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.