Importi direkt në Adobe Lightroom tashmë i disponueshëm

Ardhja e iOS 13 ka qenë një ndryshim në shumë mënyra. Një nga më të rëndësishmet është ardhja e iPadOS, sistemi specifik operativ për iPad, edhe pse me të njëjtat funksione si iOS 13. Sidoqoftë, trajtimi dhe funksionalitetet janë më të adaptueshme. Një nga opsionet është të jetë në gjendje të lidhë USB direkt përmes lidhësit Lightning dhe për të qenë në gjendje të trajtojë ato skedarë në vetë pajisjen. Kjo e ka integruar atë Adobe Lightroom në versionin e tij të ri, i cili lejon importoni direkt skedarët nga një memorie e jashtme ose një disk i fortë.

Adobe Lightroom vazhdon të shkojë përpara me shkrime të mira

Adobe po hedh të gjitha drurat e zjarrit në pështymë dhe është i vetëdijshëm për potencialin që mjetet e saj kanë në pajisjet e Apple. Pas lansimit të Adobe Lightroom ai guxoi të nisë Adobe Photoshop. Sidoqoftë, ato përdoren për detyra shumë të ndryshme. Këtë herë do të flasim për version i ri i Adobe Lightroom, e cila ka arritur në versionin 5.1.0.

Ka përfshirë opsionin e import direkt të skedarëve nga një kartë SD, hard disk, USB ose çdo media që ruan skedarët e lidhur me lidhësin. Për këtë, siç komentojnë në përshkrim, është e nevojshme të keni iOS / iPadOS 13.2 ose më vonë, siç është logjike, pasi që versionet e mëparshme të iOS nuk e lejojnë këtë trajtim të skedarëve.

E opsione të përparuara të eksportit. Me këtë mjet ne mund të zgjedhim dhe kontrollojmë karakteristikat e një eksporti të caktuar në Lightroom. Këto karakteristika përfshijnë llojin e skedarit, ujëra, emrin dhe hapësirën e ngjyrave të përdorura. Në këtë mënyrë ne do të jemi në gjendje të trajtojmë informacionin që do të eksportojmë në disa imazhe. Më në fund, përmirësimet janë shtuar në opsionin e albumeve të përbashkëta dhe është shtuar një mundësi për abonim Premium me të cilin është bërë i pajtueshëm me kamerat dhe lentet më të fundit nga Adobe Camera Raw 12.1.

https://apps.apple.com/es/app/adobe-lightroom/id878783582


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.