Industria e automobilave korrigjon: "Apple po bën një punë të mirë me Apple Car e saj"

Ceo Daimler

Kur zërat filluan të shfaqeshin pak më shumë se një vit më parë se Apple do të zhvillonte veturën e saj të zgjuar, shumë zëra përqeshin një projekt të tillë. Arsyeja kryesore? Fakti që kompania me mollën e kafshuar nuk kishte ndonjë përvojë në këtë industri. Ne e dimë që Apple Car mund të mbërrijë përafërsisht në vitin 2020, por ekspertët e siguruan atë do t’i duheshin Apple rreth dhjetë vjets për të arritur me prodhuesit e tjerë në treg.

Pikëpamjet në industrinë e automjeteve kanë filluar të ndryshojnë. CEO i prodhuesit gjerman Daimler ka siguruar që «Apple po bën një punë të mirë me automjetin e saj« Në asnjë moment Apple nuk ka konfirmuar se po zhvillon një makinë të zgjuar, por të dhëna që po lë janë më se të dukshme deri tani. Kompania e teknologjisë ka punësuar dhjetëra ekspertë në industrinë e automobilave.

CEO i Daimler ka konfirmuar se “kompanitë e specializuara në teknologji duhet të merren më seriozisht, si Google dhe Apple, pasi ata po i kryejnë mirë detyrat e shtëpisë. Këto kanë qenë deklaratat e tij pas një vizite në Silicon Valley:

“Përshtypja jonë është që këto kompani mund të bëjnë shumë më tepër nga sa kishim imagjinuar. Dhe gjithashtu duhet të theksojmë se ato tregojnë respekt të madh për arritjet tona. Ne patëm biseda me këto kompani, por unë nuk do të flas për përmbajtjen e tyre. Unë vetëm do të theksoj faktin e frymës së inovacionit që ekziston në Silicon Valley.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.